• Fashion News  • Nová kolekce Janji Prokić – HOMA

Nová kolekce Janji Prokić – HOMA

Designérka Janja Prokić uvádí novou kolekci šperků s názvem HOMA, která je inspirována vzácným peřím ptáků z Nové Guiney.

Autorka se při vytváření své nové kolekce HOMA inspirovala vzácným peřím ptáku z nové Guiney a také bohy nesoucími ptačí podobu.Kolekci tvoří zejména zlaté šperky. Mezi nevýraznější kousky patří prsteny s drahými kameny, jako jsou rubín, olivín, růženín či diamanty v barvách ptáků, ale také korunovační klenoty, v podobě dvou korun a brnění na hlavu a ruku, které vycházejí z rituálních masek papuánských kmenů.

Designérka nezapomíná ve své kolekci ani na muže a nabízí jim pečetní prsteny a manžetové knoflíčky.

Je to již 9. kolekce šperků Janji Prokić, a stejně jako předchozí díla, tak i tato kolekce má hlubší význam. Hlavními motivy kolekce HOMA jsou motivy peří a oka – jako symboly ochrany. Inspirace je brána ze skupiny ptáku žijící na Nové Guineji, kteří se nazývají Birds of Paradise.

„Přála bych si, aby šperk dodal lidem, kteří ho budou nosit, pocit bezpečí a také pocit, že při nich stojí někdo, kdo jim pomůže překonávat nepříjemné situace. Takový malý ochránce.“ uzavírá Janja Prokić.