• Lifestyle  • Nový rok s udržitelnými diáři papelote, které oslavují krásu přírody

Nový rok s udržitelnými diáři papelote, které oslavují krásu přírody

Rok utekl jako voda a pro ty, kteří nedokážou a nechtějí se ani vzdát papírového diáře nastane čas vyměnit starý za nový. Pokud svým nakupováním a postojem k životu přistupujete uvědoměle určitě vás okouzlí udržitelná kolekce diářů od českého papírnictví papelote. Nová kolekce diářů pro rok 2020 se nese ve znamení úcty k přírody. Tak s jakým papelote diářem odsartuje nový rok?

Originální české papírnictví papelote letos oslavilo již 10 let své existence a diáře si za tu dobu v jeho sortimentu vydobyly pevnou pozici – mnozí zákazníci se pro diáře právě do papelote vrací už dlouhá léta. Papírnictví navíc rozhodně nezahálí a ve své tvorbě rádo experimentuje s novými materiály, styly i dekory, což se nejvýrazněji projevuje právě při vývoji nových diářů. Ani letošní rok není výjimkou. Kromě léty ověřených produktů se na scénu vrací obaly z materiálu nazývaného veganskou kůží nebo pratelným papírem.

Diáře v elegantním knižním provedení vznikly hned ve třech velikostech, především se ale v novém roce chce papírnictví věnovat plánování. Oblíbený týdenní plánovač je tak nyní k dostání i v menším příručním provedení a vznikla dokonce i jeho měsíční verze. Obě jsou navíc doplněny celým plánovacím systémem pro podporu produktivity.

Papelote ve své tvorbě klade velký důraz na udržitelnost, pro výrobu tedy volí zásadně ekologicky šetrné materiály. Láska a respekt k přírodě jsou koneckonců i nosným tématem nové kolekce.

„Letošní kolekce je inspirována přírodou a tím, jak se proměňuje v průběhu času. Na obálky diářů se tak promítlo působení pěti elementů, pátý bývá
v mnoha kulturách označován jako prostor nebo éter. Na výběr jsou ale i motivy tajemného vesmíru,“ představuje téma diářů pro rok 2020 zakladatelka papelote Kateřina Šachová.

„Přemýšlely jsme, co je nám v naší práci největší inspirací,a jednohlasně jsme se shodly, že když nám docházejí nápady, vyrazíme do přírody, ze které načerpáme novou sílu,“ dodávají designérky Táňa Martincová a Hana Šradějová, které stojí jak za samotným konceptem kolekce, tak i jejím grafickým zpracováním.

Papírnictví, které ohleduplnost vůči planetě považuje za jeden z hlavních pilířů svého fungování, tak letos svou vděčnost a úctu k přírodě promítá i do vzhledu svých diářů a jejich uživatele tak ponouká k tomu, aby měli oči otevřené – krásy je totiž v jejich okolí víc, než by očekávali. Vedle přírodou inspirované kolekce také letošní rok přinesl další novinku v podobě originálních autorských potisků látek pro obaly oblíbených diářů Fabrico.

Nová kolekce je k zakoupení v papelote obchodě ve Vojtěšské ulici a také online.

Zdroj fotografií: archiv značky papelote

Marketing manager