• Beauty  • Od jakého věku začít používat krém na oči

Od jakého věku začít používat krém na oči

Ať už je nám dvacet nebo padesát, péče o obličej je nezbytná v každém věku. To není žádná novinka a “jak na to” píšou v každé beauty rubrice. Mají pravdu, zdravá pleť sluší každému. Co ale takové oční okolí, kdy potřebuje naši pozornost a péči? 

Vrásky, tmavé kruhy, oteklá nebo unavená víčka. Jistě jste si toho už někdy všimli u sebe, nebo u někoho ve svém okolí. Uspěchaný způsob života, dlouhé hodiny strávené před počítačem, náročná práce, probdělé noci, ale také každý rok přibývající jedna číslice navíc. To všechno má vliv na náš celkový vzhled. Abyste proces stárnutí pleti zpomalili a dodali potřebnou výživu, sáhněte po očním krému.

Na úvod

Kůže kolem očí je daleko tenčí, více pórovitá než na zbytku těla a také velmi namáhaná, proto je tato oblast jako jedna z prvních zasažena vráskami. Z těchto, ale také z preventivních důvodů odborníci doporučují začít používat kosmetiku vcelku brzy, již kolem 25. roku života. Pokud jste mladší a váháte, zda krém začít používat, stačí se konzultovat u vaší kosmetičky.

Při výběru krému se nenechte ovlivnit typem vaší pleti. Mastná či suchá, rozhodujícími faktory je spíše problém, který chcete prioritně řešit, a také míra citlivosti kůže kolem očí. Ať už byste jen na chvilku zauvažovali o obyčejném pleťovém krému, pamatujte, že ten nestačí. Speciální oční krémy a gely mají složení nedráždící oči a bojující proti vráskám a únavě.

Vhodné složení

Řešíte-li suché a citlivé oční okolí, pomocníkem vám bude přípravek s obsahem kyseliny hyaluronové, která dokáže v pleti zadržet vodu a tím ji udržuje pružnou a vypnutou. Z přírodních látek oceníte aloe vera či jojobový olej.

Pokud vás naopak trápí projevy únavy, vsaďte na oční krémy s obsahem vitamínu C a K, peptidů, proteinů a aminokyselin.

Jsou vaším hlavním problémem vrásky? Pak si pořiďte přípravky s obsahem retinolu a kolagenových výplní. Ve vyšším věku pomáhá také estrogen a progesteron.

Správná aplikace

Nejvhodnější aplikace je pomocí bříšek na prsteníčkách. Kůže je na nich, oproti ostatním prstům, daleko měkčí a citlivější. Krém nanášejte od vnějšího koutku oka směrem k vnitřní straně buďto jemnými poklepy nebo krouživými pohyby. V případě, že se rychle vsaje, můžete přidávat malé množství, dokud nebude pokožka dostatečně nasycena. Krém používejte 2x denně, jak ráno, tak i před spaním.

Užitečné rady

Biť jednoduše vypadající rady mají něco do sebe. Spěte optimálně 8 hodin, dodržujte pitný režim a běžte se občas projít na čerstvý vzduch. Neznamená totiž, že když si koupíte krém, vrásky nebo kruhy samy od sebe zmizí. V případě, že byste na ně ovšem rychle potřebovali zareagovat, využijte babských rad a zklidňujte oči alespoň 10 minut plátky okurek, brambor nebo pytlíky černého čaje. Osvědčené jsou i nachlazené lžičky nebo gelové masky.

gel-eye-mask

Zdroj: 1, 2,