• Fashion News  • Ohlédnutí za Mercedes-Benz Prague Fashion Week S/S 22

Ohlédnutí za Mercedes-Benz Prague Fashion Week S/S 22

Módní událost, na kterou se všichni letos obzvlášť těšili, Mercedes-Benz Prague Fashion Week je úspěšně za námi. Díky zmírněným protiepidemickým opatřením jsme se mohli po dlouhé době konečně potkat v hale č. 13 holešovické tržnice, dát si společně skleničku i něco na zub a užívat si pohodovou atmosféru i krásné kolekce zase pěkně zblízka. Kdo nás tentokrát mile překvapil?

LAFORMELA

Stálice na českém módním nebi značka LaFormela, designérů Miroslavy Kohutiarové a Antonína Soukupa, se nechala při tvorbě kolekce inspirovat koňskými dostihy. Městský styl a pocit svobody, typický pro značku, hraje stále prim. Obdivovat jsme mohli klasická černá saka, dlouhé kabáty i netradiční komplety z veganské kůže. Pohodlné basic kousky střídaly zatraceně sexy modely. Fanoušci této módní značky si musí zapsat nové položky na wishlist.

Michael Kováčik

Populární slovenský návrhář Michael Kováčik tentokrát vsadil na denim, hedvábí a vlnu, převládá černá, nechyběly však ani pastelové barvy a bílá. Oproti jiným kolekcím Michael zvolil volnější střihy, které ženám dodají sebevědomí v každé situaci. Propracované střihy, zkrácená saka i výrazné zdobení na prsou se hodí pro ženu, která chce být nepřehlédnutelnou.

Naniche

Natalie Dufková se svojí značkou Naniche představila romantickou kolekci, která je neskutečně svůdná. Jak sama zmínila, ve své nové kolekci hledá ideály ženskosti. Při tvorbě kolekce Natalie využila lokální krajku od společnosti Topak, kterou chytře zakomponovala do modelů. Mladistvý vzhled kolekci dodávají výrazné mašle a krajky i něžné odstíny růžové a modré.

Zoltán Tóth

Slovenský designér Zoltán Tóth svoji poslední kolekci věnuje recyklaci, při její tvorbě využil recyklované hedvábí, bavlnu a polyester. Juraj Straka pak pro Tótha navrhl úžasné potisky z udržitelných materiálů, které všichni přítomní obdivovali. V kolekci se objevily i hrubé pleteniny či pastelové barvy, které dodaly pohodlným siluetám švih. Moderní a svěží kolekce si zaslouží palec nahoru.   

MUSA

Katarína Filan Halásová studovala oděvní design a dějiny umění ve Vídni. Její kolekce inspirovaná estetikou umělkyně Georgie O ́Keef se nese v minimalistickém duchu. Kolekci vévodí pohodlné střihy, navzdory tomu však působí velice žensky, mohou za to propracované detaily, transparentní materiály i podtržení ženské siluety.

Aleš Hnátek

Aleš Hnátek, student Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, vytvořil kolekci z čalouněných odřezků, kterým vdechl nový život a oděvu tak dal zcela jiný rozměr. Aleš vytvořil velice krásnou nositelnou kolekci, která je výborně řemeslně zpracovaná a zároveň obstojí i v době, kdy zákazníci stále více volají po udržitelnosti a recyklovatelných materiálech.   

Foto: archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week