• Fashion News  • Olivier Rousteing vytvořil svou první kolekci pro balet pařížské Opery

Olivier Rousteing vytvořil svou první kolekci pro balet pařížské Opery

Kreativní ředitel francouzské značky Balmain, Olivier Rousteing, je známý především svým smyslem pro detail a výrazně zdobenými kolekcemi. Jejich kouzlu propadly nejen dnešní It girls, ale i R&B bohyně, jako jsou Rihanna či Beyoncé, které jeho díla oblékají přímo na stage. Rousteing však posunul svou tvorbu ještě dál a vytvořil jedinečné kostýmy pro pařížskou Operu. Jak jeho nová kolekce dopadla?

Není to zdaleka poprvé, co jsou baletní tanečníci Opery v Paříži odíváni do haute couture. S jejich kostýmy se pojí hned několik zvučných jmen jako Coco Chanel, Karl Lagerfeld, Yves Saint Laurent nebo sám Pierre Balmain. Pro mladého Rousteinga je spolupráce však krok do neznáma, který si ale náramě užívá. Jeho dřívější zkušenosti s oblékáním zpěvaček, kterým nesmí oděv, stejně jako tanečníkům, jakkoliv bránit v pohybu, mu práci náležitě ulehčily a mohl se tak plně soustředit na design kolekce.

„As someone who has always been fascinated by the beauty and power of dance, this project was a joy to work on,“ těšil se ze spolupráce Rousteing.

 

Kostýmy jsou ušity speciálně pro představení zvané Renaissance, za jehož vznikem stojí tanečník a choreograf Sébastien Bertaud. Baletní inscenace byla na jeviště uvedena 13. června a všichni tanečníci vystoupili oblečeni do luxusních kostýmů, které působí zprvu klasicky, avšak nechybí jim svůdný nádech, jež je značce Balmain vlastní.

Byl to právě Bertaud, kdo požádal Rousteinga o spolupráci – oba mají totiž stejný přístup k inovacím. Jeho cílem bylo vytvořit klasické baletní představení, které by bylo zároveň moderní, tudíž blízké mladším generacím. Právě proto padla volba na návrháře, který je schopen vnést do své tvorby prvky moderny a přitom se držet tradičních technik.

Krátkou ochutnávku z představení si vychutnejte ve videu.

„I wanted as much glamour as possible. I think what you feel in these clothes is that it’s really couture, which for me was important,” vyjádřil se k výsledné kolekci Rousteing.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5