• Lifestyle  • Osvěžující letní drinky do 10 minut!

Osvěžující letní drinky do 10 minut!

Léto je v plném proudu a spojení „pitný režim“ slýcháme snad ze všech stran. Pitný režim je důležitý, ale co si ho trošku zpříjemnit a místo obyčejné vody nebo minerálek potěšit své chuťové buňky a dopřát jim zdravou a výbornou dávku energie, osvěžení a vitamínů v podobě alko i nealko drinků, jejichž příprava nezabere ani 10 minut. Drinky které jsme pro vás připravili jsou velice rychlé a snadné na přípravu, osvěžující, chutné a zdravé!

Mojito

Tento tradiční kubánský koktejl je jedním z nejoblíbenějších drinků, který osvěží nejen v horkých dnech. Fanoušky si po celém světě získal nejenom díky výborné a osvěžující chuti, ale také díky snadné přípravě, kterou zvládnete i sami doma.

Potřebujete: 4 cl bílého karibského rumu (Havana, Bacardi), 1 dl sody, 2 lžičky třtinového cukru, šťávu z poloviny limetky, lístky máty, drcený led

Příprava:  Do vysoké sklenice přidáme několik lístků máty, cukr, šťávu z limety a ingredience ve sklenici rozdrtíme. Sklenici  poté naplníme drceným ledem a zalije se bílým rumem (cca 4 cl). Koktejl se dolije sodovkou a zamíchá se. Sklenici můžeme dozdobit cukrem, lístky máty nebo kusy limety.

1

 

Melounové mojito

Potřebujete: Meloun, limetu, mátu, třtinový cukr (3 lžičky), led, světlý rum (4 cl), sodovku.

Příprava: Meloun vložte do mixéru a rozmixujte. Do sklenice dejte nakrájenou limetku, čerstvou mátu, třtinový cukr, rozmačkejte a přidejte rozmixovaný meloun. Po okraj sklenice nasypte drcený led. Nalijte do sklenice světlý rum a dolijte sodou. Sklenici ozdobte plátkem melounu a doplňte snítkou máty.

77

 

Cuba libre

Je neméně oblíbený osvěžující alkoholický koktejl, pocházející z Havany. Jeho příprava je snadná a rychlá a tak si ho můžete dopřát v horkách ledních dnech i u Vás doma. Zajímavostí je, že sami Kubánci rum neodměřují, a i v luxusních hotelech se nápoj připravuje „od oka“.

Potřebujete: 5 cl bílého karibského rumu, 1,5 dl koly, 1/2 limetky a 5 kostek ledu.

Příprava: Do sklenice se nalije bílý rum, vymačká limeta, přidá led a dolije se Colou. Dozdobit můžete třeba kolečkem citrónu nebo lístkem máty.

2

Letní jahody

Osvěžující ovocný alkoholický nápoj. Díky jahodám – a nejlépe čerstvým ze zahrádky, své tělo nejenom schladítě, ale také nadopujete vitamíny!

Potřebujete: 10 cl Malibu, cca 10 jahod, cca 10 kostel ledu, šťávu z limety

Příprava: Do sklenice nebo šejkru vhoďte nakrájené omyté jahody, zalijte je 3 panáky Malibu a trochou limetové šťávy. Poté vše nadrťte a dosypte ledem. Podávat můžete opět s mátou nebo kolečkem citrónu.

3

Gin Tonic

Potřebujete: 5 cl dobrého ginu (Beefeater, Gordon’s), 1,5 dl kvalitního toniku (Schweppes, River), 100 g salátové okurky, 5 kostek ledu.

Příprava: Nachlazenou vysokou sklenici naplňte kostkami ledu, přilijte tonic a panáka ginu a vše promíchejte koktejlovou lžičkou a brčkem. Nakonec do koktejlu vložte silný plátek salátové okurky, pár malin či ostružin nebo třeba stonek řapíkatého celeru.

4

 

a pár těch bez alkoholu nakonec!

 

Ovocný shake

Typická a nestárnoucí klasika, osvěží a potěší snad každého! Jediné, co na ni totiž potřebujete je ovoce podle vašeho vlastního výběru a chuti + mléko!
Super dobrý a skvělý typ je např. shake z lesního ovoce, kdy rozmixujete jahody, maliny, borůvky, ostružiny a dolijete mlékem, dáte na hodinu do lednice a drink je hotový! Pro lepší chuť můžete doplnit ledem. Je to super jednoduché, dobré a zdravé! Navíc si můžete chuť skvěle sami korigovat díky poměru ovoce a mléka! Obyčejné mléko navrhujeme nahradit kokosovým.

11

Ovocné smoothie

Další klasika, vhodná do parných letních dnů! Příprava smoothie je velmi jednoduchá. Potřebujete mít k dispozici mixér, do kterého jednoduše vložíte ingredience (oloupané …) a rozmixujete na pyré a podáváte! To je opravdu vše! Před podáváním můžete zchladit v ledničce, nebo podávat s ledem. Ovocné smoothie jde dělat prakticky ze všeho. Od jahod, malin, borůvek až přes kiwi, červenou řepu, špenát … Záleží pouze na Vaší chuti a fantazii! Super tip do letních dnů je třeba kombinace kiwi a manga! Smíchat můžete také ovoce a zeleninu – a zdravá bomba je na světě!

12

 

A na závěr typ na největší klasiku!
Do obyčejné čisté vody vymačkejte citron, vhoďte pár lístků máty a led. Z nudné čisté vody máte zdravou a osvěžující bombu!

 

Krásné léto a dobrou chuť!

 

Zdroj: 1 2 3