• Fashion News  • Kolekce kabelek a bund z kůže zesnulého Alexandra McQueena

Kolekce kabelek a bund z kůže zesnulého Alexandra McQueena

Na letošní absolventské výstavě londýnské univerzity Central Saint Martins předvedla Tina Gorjanc návrhy na bundy, kabelky a další doplňky z kůže zesnulého módního návrháře Alexandra McQueena.

Gornjac si zažádala o patentování metody, jak vypěstovat kulturu buněk z DNA Alexandra McQueena, exrahovat buňky jeho kůže a vyčinit vzniklou kůži na výrobu luxusního zboží. Kůže by měla mít na sobě tetování, mateřská znaménka a pihy, přesně tak jako měl zesnulý návrhář.

Gornjac tak zahájila projekt s názvem „Pure Human“ s nadějí přivést na světlo, jak by korporace mohla jednoho dne využívat genetickou informaci pro výrobu luxusního zboží a zároveň chtěla ukázat, jak malá existuje ochrana lidské DNA. Byla schopná použít McQeenovo DNA z jeho poslední kolekce  „Jack the Ripper Stalks His Victims“, ve které byly našity jeho vlastní vlasy.

Na ochranu projektu dosud podala Tina dva patenty. Vědci, kteří se ale k napadu Gornjac vyjádřili, říkají, že teoreticky je to možné, nicméně by bylo těžké vyprodukovat dostatek McQueenovy kůže k výrobě celé kolekce.

S největší pravděpodobností budou bundy a kabelky z McQueenovy kůže spíše vystavovány v galerii, než prodávány spotřebitelům.

alexander-mcqueen-skin-jacketks-04

Zdroj obrázků