• fashiontography  • PERFUMERY

PERFUMERY

Rok 2022 byl na parfémové novinky bohatý a my se proto rozhodli pro vás připravit výběr těch, které nás v redakci nejvíce zaujaly. A tak jsme vám je rovnou i nafotili v našem úplně prvním produktovém editorialu!

DIOR: J’adore Parfum d’eau

Úžasný parfém s příslibem intenzivního požitku, tolik typický pro J ́adore, tentokrát však složený pouze z vody a květin – bez jediné kapky alkoholu. Nová receptura, skládající se převážně z vody, vznikla pomocí vysokotlaké nano-emulzní techniky, načež byla obohacena o cenné oleje. V srdci parfému J ́adore Parfum d ́eau září drahokam v podobě neroli “Pays”, esenciálního oleje francouzského původu.

Louis Vuitton: FLEUR DU DÉSERT

V poušti vše jako by bylo působivější. Přítomnost rostliny je v rozlehlém oceánu horniny nečekaná. Tato květina je křehká a silná zároveň, dokázala překonat nepříznivé podmínky a proměnit se v drahocenný symbol krásy…

Jasmín, pomerančový květ, růže: tyto tři květiny, pocházející ze Středního východu, se staly ikonami západního parfumérství. Oud Assam, známý také jako „černé zlato“, je pokladem středovýchodního parfumérství. Dřevitá, smyslná, kořeněná, jantarová…hluboká nóta je zaoblená medovým tónem, který připomíná tu nejsladší vůni kytice květin. Je prosycená nádechem skořice, hřejivé jako pouštní vítr. Opulentní vůně zahalí pokožku smyslností Ambroxu, která přechází v přirozeně pižmovou jemnost ambretových semen.

WA:IT: HITO Eau De Parfum

Přírodní parfém z esenciálních olejů s vůní harmonicky kombinující sílu citrusů s fíky a pivoňkou. Parfém působí aromaterapeuticky a je namíchán tak, aby povznesl vašeho ducha a téměř meditačně osvobodil mysl. Všechny složky parfému jsou pečlivě vybírány, mají ověřený původ. Tento zázrak najdete na naqed.cz.

Hermès: Eau de Basilic Pourpre

Eau de Basilic Pourpre je pozváním k obědu al fresco, který trvá celé odpoledne. Christine Nagel, in-house parfumérka Hermès, instinktivně asociuje tyto okamžiky sdílené radosti s fialovou bazalkou, která je hlavní inspirací nové kompozice složené z destilovatelné zelené bazalky. Tu kombinují kalábrijský bergamot, pelargónie, která dodá svěžest, pačuli a koření obohacují kompozici o hloubku a sofistikovanost.

Ellis Brooklyn: SALT

Ve vzduchu ucítíte vůni moře a tropických květin, na kůži hřejivé paprsky slunce a drobné krystalky soli. Vůně SALT je ztělesněním léta, které nám právě teď tolik chybí. Jedním přivoněním vás v myšlenkách přenese na prosluněnou pláž a díky smyslným tónům ylang-lang, tiaré a magnólie, se stane lékem pro vaši duši. Vůni najdete u Líčírna Organics.

PRADA: Paradoxe

S nadčasovou vůní kytice bílých květů přetvořenou v jedinečný avantgardní rys a uzavřený v ikonickém trojúhelníkovém flakonu, tento parfém zahrnuje všechny paradoxní dimenze vůně a sebe sama. Dominantní tóny neroli a jasmínu se prolínají s avantgardním čichovým podpisem akordů Ambrofix™a Serenolide™a vytváří intimní a trvalou stopu vedenou energickou hřejivostí.

Louis Vuitton: City of Stars

V poetickém Los Angeles parfém City of Stars symbolizuje noc plnou příslibů a planoucích emocí, něžné smyslnosti a temnoty, která se ztrácí s prvními ranními paprsky. Jiskřivé citrusové tóny zahalí pokožku jasným slunečním svitem a provází vás do noci, kde se může stát cokoliv. City of Stars je ódou noci, času plného svobody a smyslnosti.