• Lifestyle  • Placehunter: Aplikace, se kterou objevíte nepoznané krásy Česka

Placehunter: Aplikace, se kterou objevíte nepoznané krásy Česka

Cestovatelská aplikace, která nabízí jedinečný výběr míst, o kterých jste možná dosud neslyšeli. Díky počinu Elišky Hudcové a Jaroslava Janouše už nebudete muset zdlouhavě hledat, ale objevovat. Staňte se placehunterem a vyrazte za krásami Česka.

S vypuknutím pandemie se stejně tak jako ostatní Češi vydali vášniví cestovatelé Eliška (známá svým instagramovým profilem @timetofit) a Jaroslav objevovat krásy své země. Při svých cestách narazili na místa, která zatím odolávala vlivu masové turistiky. Dovolíme si tvrdit, že odteď na ně bude jezdit čím dál více návštěvníků, a to díky nové aplikaci Placehunter, kterou tvůrci vydali na začátku dubna. Pokud aplikaci ještě nemáte, věříme, že si ji v následujících momentech stáhnete, a budete výlety plánovat už jen s ní.

V Placehunteru najdete pečlivě vybraná místa, která Eliška s Jaroslavem osobně navštívili a také nafotili. Ať už jde o přírodní lokality, hrady a zámky, skanzeny, technické symboly nebo vzpomínkové artefakty z válečných dob, dvojice u nich garantuje, že opravdu za výlet stojí. Do aplikace zařadili místa, která mají kouzlo a jsou velmi fotogenická. Důraz na fotogeničnost je pro aplikaci charakteristický – najdete v ní i rady, odkud, za jakého počasí a ve který čas místo ideálně vyfotit.

Pár nabídku zúžil tak, aby uživatele zbytečně nezahlcoval a nevytratila se exkluzivita a kouzlo míst. Každá lokalita má vlastní profil, kde je její popis, souřadnice, fyzická i časová náročnost nebo navigace na nejbližší parkoviště. Nechybí ani možnost si místo zadat do oblíbeného výběru, případně si ho po návštěvě odškrtnout. Není potřeba již dohledávat nějaké další informace.

Na počátku se pár inspiroval Gastromapou Lukáše Hejlíka. Vývoj aplikace trval čtyři měsíce a dva dny poté, co ji spustili, měla již téměř 8 600 uživatelů a dokázala se v App Storu dostat na první příčku jako nejstahovanější bezplatná aplikace v ČR. Za technickou tvorbou Placehuntera stojí Jaroslavův tým z edgy.digital, Eliška se zhostila práce na obsahu.

V budoucnu plánují mapu míst rozšířit o další evropské země a časem možná o vzdálenější kouty světa. Při expanzi by rádi navázali spolupráci s lokálními cestovateli a fotografy, aby jim s tvorbou obsahu pomohli.

Placehunter je ke stažení zdarma pro iOS a Android. Ve free verzi najdete 16 míst, pro odemčení ostatních lokalit je třeba uhradit předplatné (79 Kč měsíčně či 649 Kč za rok).

Tak kam to bude? Vyrazte, dokud nám opět nezavřou okresy…

Zdroj: Eliška Hudcová