• Lifestyle  • Ty nejdůležitější zajímavosti, které musíte vědět o seriálu Normální lidi

Ty nejdůležitější zajímavosti, které musíte vědět o seriálu Normální lidi

Seriál stanice HBO Go, který byl zfilmován podle knižní předlohy láme žebříčky. Už jste ho viděli?

„Seriál Normální lidi sleduje láskyplný, ale komplikovaný vztah mezi Marianne a Connellem, od posledních dní střední školy v městečku na západě Irska až po léta strávená na Trinity College. Connel je ve škole oblíbený a patří ke hvězdám, zatímco Marianne je osamělá, arogantní a ostatním nahání strach. Ale když Connell jednoho dne přijde do Mariannina domu vyzvednout svou matku, která tam uklízí, mezi oběma dospívajícími lidmi se vytvoří podivné a silné pouto, jež se rozhodnou skrývat. O rok později už oba studují na vysoké škole v Dublinu. Z Marianne se mezitím stala královna večírků, zatímco nejistý Connell jen velmi těžko nachází své místo ve společnosti. Romantické drama zkoumá, jak jsou životy obou milenců navzájem propleteny, a jak složitá může být intimita a první láska.“ – HBO

Pokud si myslíte, že tento seriál je určen jen dospívajícím, není tomu tak. Věříme, že tahle série zaujme ne jednoho dospělého, který se rád vrátí do studentských let. Zároveň se v seriálu vyskytují trable, se kterými se většina z nás setkala, a tak nám dovoluje se s nimi ztotožnit.

Autenticitě školského prostředí přidává fakt, že herec, který hraje postavu Conella, hrál na střední škole fotbal a také studoval na Trinity Collage, změnou bylo v seriálu pouze zaměření a to zaměření na literaturu. Ve skutečnosti má totiž vystudované herectví.

Seriál je natočen dle knižní adaptace Sally Rooney. Ta napsala už dvě knihy z teenagerského prostředí. Oba se setkaly s velkým ohlasem. Sama autorka si ale nebyla jistá, zda dokáže napsat román pro „mileniály“, aby je zaujala.

Bylo by pro mne velmi složité psát o mladých lidech, kteří odchází z domova na studia, a nekonfrontovat je s ekonomickými nerovnostmi, které se v té době objevovaly, jako třeba oslabování podpory lidí z dělnické třídy, kteří se dostali na univerzitu.“ řekla režisérka v rozhovoru pro magazín Jacobin.

Velkým plusem, které seriál pozvedává na vyšší úroveň je detailní promyšlení sexuálních scén. Nejde jen o obyčejný styk tak, jak ho vídáme ve většině filmů. Režisérka si najala specialistku, která ji pomohla sestavit postelové scény tak, aby vypovídaly reálu, ale zároveň byly něžné a nevulgární. To se jí povedlo opravdu bravurně. Při těchto scénách se nemusíte bát toho, že vám někdo vejde do pokoje, protože nepůsobí nijak výrazně.

Seriál se skládá ze dvanácti dílů, což dle našich výpočtů vychází na jeden den filmového maratónu s horou popcornu!

Zdroj fotografií: HBO Česká republika