• Beauty  • Pleť jako z Hollywoodu: tajné triky supermodelek v péči o pleť

Pleť jako z Hollywoodu: tajné triky supermodelek v péči o pleť

Hladká pleť téměř bez vrásek, glow efekt, jakmile ráno otevřete oči… V čem tkví tajemství známých supermodelek v péči o pleť? My to víme! Prozkoumejte s námi dnešní beauty triky, po kterých se budete každé ráno probouzet jako znovuzrozená. 

Není žádným tajemstvím, že přebornicí ve skincare je Hailey Bieber. Na sociálních sítích ráda přidá fotku s eye-patch nebo ne příliš barevně lichotivou maskou na obličeji (i když zrovna Hailey se bát nemusí, že by jí to ani s maskou neslušelo). Haileyin úspěch pro rozzářenou pleť jsou jednoznačně masky – a to hlavně na pravidelné bázi! Mimo to, svou několika krokovou skincare by předčila i kdejaké kosmetické nadšence. 

Jaký je tedy postup pro perfektní pleť podle Hailey?

Úspěch tkví, jak jinak, než v pravidelnosti a hydrataci. Hydratovaná pleť je v péči o pleť základ, a to Hailey moc dobře ví. Ráda kombinuje nejrůznější produkty, které zajistí jak hydrataci, tak rozzářenost pleti. 

Po vyčištění pleti dvoufázovým odličovačem (nejlépe s olejovou složkou) se vrhá na séra. Kromě těch, které mají za úkol hydratovat pokožku, Hailey ráda sáhne po produktech s niacinamidem. Niacinamid, neboli druh vitaminu B, se o pleť postará hned po několika stránkách. Jeho účinky jsou protizánětlivé, jeho aplikace je dobrá také proti vysoušení pleti, a tedy především působí proti vráskám díky zvyšování míry kolagenu v pokožce. Není tedy divu, že Hailey má pleť vypnutou a bez jediné vrásky. 

Poté přichází na řadu krémy, především ty hydratační. Hailey je zastánkyní toho názoru, že i mastná pleť by měla dostat potřebnou dávku hydratace! Takže pokud je vaše pleť mastná, nebojte se toho a zvolte jemnější texturu hydratačního krému. Hydratovat bychom měly i oční okolí. Pro vypnutí pleti můžeme jako v posledním kroku vyzkoušet rollery, nebo pro prokrvení obličeje gua shu.

Face Roller a Gua Sha, prodává zKokosu.cz
Masáž kostkami ledu

Po probuzení může být naše pleť oteklá a než začneme celou naši skincare, můžeme využít kostky ledu. Tento trik doporučuje i česká světoznámá supermodelka Karolína Kurková. Díky chladivé masáži pleť po pár minutách splaskne, navíc se zajistí správné proudění krve a výsledkem bude rozzářená pokožka. Karolína Kurková si libuje ještě v jednom velmi jednoduchém triku, nestárnoucí sáčky a čaje pod oči. Po protančené noci je toto perfektní trik a navíc si užijete i chvíli relaxu. Čaj zvolíme buď černý, nebo zelený, a to z jednoho prostého důvodu: kofein. Ten má účinků hned několik, ale v tomto případě redukuje tmavé kruhy pod očima a vypíná oblast pod nimi. Na každodenní péči o pleť jsou vhodná také séra s kofeinem nebo samotné krémy s přídavkem této látky.

Zdroje fotografií: Usnplash, archiv firem