• Lifestyle  • “Cesta zpátky k sobě” – kniha nejen o cestování

“Cesta zpátky k sobě” – kniha nejen o cestování

Karolína Drexlerová, spisovatelka, která procestovala svět a pět let pracovala na své první knize, ve které své zážitky popsala a zvěčnila.

Na Karolínu jsem narazila ve Facebookové skupině zaměřující se na začínající spisovatele. Přečetla jsem si příspěvek, ve kterém popisovala svou cestu za knihou a lákala čtenáře k její koupi. Napsala to tak skvěle, že jsem ji obratem odepisovala, že bych knihu ráda zrecenzovala. A její přečtení rozhodně stálo za to! To jsem zjistila hned, jak mi kniha přišla. Byla nádherně zabalená a krasopisem nadepsaná. Už i taková maličkost ve mně vyvolala větší chuť k přečtení. Karolíně bych se však chtěla takhle veřejně omluvit, protože má čtecí lhůta byla mnohem delší, než bych očekávala.

Kniha není jen o poznávání zajímavých míst, ale také o nalezení svého pravého já, důvěry k sobě samotné. Právě to dodává knize přidanou hodnotu. Po přečtení jsem měla pocit, že bych se měla hned zítra sbalit a odletět někam hodně daleko. Ne s nikým, ale sama. Proto, abych konečně našla samu sebe a změnila můj uspěchaný pohled na svět. Jestli vycestuju? Doufám, že ano!

,, Často v životě hledáme nějaký únik. Ať už to jsou drogy, alkohol, cigarety či nějaké jiné požitky, snažíme se v nich utopit naše myšlenky a naše temné stránky. Ale co když si uvědomíme, že stejně neutečeme? Můžeme se snažit utíkat od našich stínů, ale vždycky budou naší součástí. Jedinou možností je přeměnit je na světlo.” – Karolína Draxlerová

Turecko, Lanzarote, Jižní Amerika, Havaj, Oahu, Kanada, Indonésie, Bali, Indie, Maledivy.. a mnoho dalších zemí najdete v této knize. K nim najdete na úplném začátku knihy nespočet fotografií, které vám pomůžou s přesnou vizualizací při čtení. Jediné, co bych části s fotografiemi vytkla, je grafika společně s typografií. To je ale v celku s texty naprosto zanedbatelné. Velké plus dávám černobílým ilustracím, které doplňují jednotlivé kapitoly.

Při čtení se mi několikrát stalo, že jsem se musela pozastavit nad tím, zda to, co Karolína popisuje, je vážně reálné. Obavy ze stopování, které mi samo o sobě nahání mráz po zádech, se utvrdily jen při čtení prvních zážitků. Potkávání šamanů, indiánů a poznávání vysokých vln, které známe jen z filmů, se pro Karolínu staly skutečností. Karolína má dar, předat vám její zážitky s naprostou lehkostí. Moc dobře se čte a od knihy vás odtrhne jen ťukající zkouška na dveře. A občas ani ta ne. Moc milý autorský styl vám pomůže v přečtení knihy a s motivací k cestování či jen změně svého myšlení. Slovo “nejde” pomalu ztrácí na významu.

,, A tak už na nic nečekej a buď sám sebou. Dělej věci, které cítíš uvnitř. Které cítíš, že musíš následovat. Buď svým vlastním guru, svým vlastním vůdcem. Věř sám sobě. Protože veškerá znalost, veškerá vědomost už je dávno v tobě. Jediná pravda je ta, která existuje uvnitř nás.”

Jestli máte chuť si přečíst Karolíny knihu, můžete si ji koupit přes její stránky: karolinadraxlerova.cz. Také doporučuji ji sledovat na sociálních sítích, ať vám neunikne nic z jejich dalších cest!