• Fashion News  • Podzim/Zima 2022 v Levi´s® – oživení vlastní historie, které si zamilujete

Podzim/Zima 2022 v Levi´s® – oživení vlastní historie, které si zamilujete

Patří mezi nejpopulárnější značku oděvního průmyslu. Její kousky nosí lidé napříč světem (celkem ve 110 zemích) a stále nejvíc populární jsou bezpochyby jejich džíny. Kdo by neznal Levi´s®. Spolu s Dockers, Signature by Levi Strauss & Co. a dENiZEN tvoří firmu s názvem Levi Strauss & Company, která byla založena roku 1853 v San Franciscu německo-židovským imigrantem Levi Straussem.

Na začátku vyráběla společnost hrubá plátna na pokrytí vozů a stanů. Časem se ukázalo, že tento materiál je vhodný spíše pro lidi pracující v těžkých podmínkách (rolníci apod.) a začaly se tak vyrábět kalhoty z látky dovezené z Francie, serge de nime – odtud denim.

Roku 1872 se s Levi´s spojil krejčí Jacob Davids a vnukl mu nápad, jak vyřešit problém, kterým byla krátká životnost kapes. Vrchní rohy se začaly spojovat nýtky a objevil se kapsový stehový design. 20. května 1873 si toto nechali patentovat a můžeme tak toto datum považovat za den zrození džín. Džín, které jsou populární dodnes. Značka Levi´s® představuje klasický americký styl a nadčasovou eleganci. Neustále inovuje a umožňuje tak každému člověk vyjádřit svou individualitu. Navíc už nevyrábí jenom zmíněné džíny, ale v jejich nabídce naleznete džínové sukně, bundy, overaly….

149letá historie této značky ji umožňuje stále čerpat novou inspiraci a rovněž se nebojí oživovat nostalgické vzpomínky, ze kterých se stávají aktuální trendy. Přesně tohle oživování platí i pro kolekci Podzim/Zima 2022 nesoucí název “Archives Reinvented”. Do popředí se tak dostávají slavné Levi´s® střihy z 80., 90. a nultých let, které se propojují se všemi složkami podzimní řady roku 2022, a tvoří tak hlavní součást Levi´s® inspirace pro tuto sezónu.

S ohledem na minulé dva roky, kdy se na chvíli zastavil čas, se teď značka Levi´s® mohla vrátit ve velkém stylu, hrát si, zkoušet nové styly, nové střihy a povzbuzovat každého k experimentování s jeho vlastním stylem a hledáním a překračováním svých hranic. Inspirací pro tuto kolekci se tak staly přehnané proporce a střihy.

DÁMSKÁ KOLEKCE

Dámská kolekce pokračuje v trendech, které můžete znát i z minulé sezony. Střihy jsou volnější a proporce modelů umocněné a velkorysé.  Denimové reference na osmdesátky, devadesátky a nultá léta jsou patrné v celé řadě modelů. Baggy Dad představuje bokový střih s nízkým pasem, velmi volným rozkrokem a lehce se zužující nohavicí. V podobném duchu si se střihem hrají i Baggy Boot mající stejný střih pasu jako Baggy Dad s tím rozdílem, že mají rovnou nohavici až dolů.

Pro úplné doplnění denimových střihů najdete v dámské kolekci ještě nové XL Flood – nařasené devadesátkové široké nohavice, které se navrství okolo kotníků a Mom Jeans jako z 80. let, jež si pohrávají s originálním střihem tohoto Levi´s® modelu.

Hlavním motivem nové kolekce je kromě denimu také koncepce praktičnosti a pohodlnosti. Na základě toho představuje Levi´s® Baggy Suprplus a Dad Utillity.  Levi´s® Baggy Suprplus jsou podobné typu Baggy Dad, ale jsou z bavlněného  kepru, mají více balónový střih a lépe vypasovaný pas, díky kterému je můžete nosit vysoko nebo naopak níže na bocích. Dad Utility jsou pak inspirovány pracovními kalhotami s rovnými nohavicemi a neformálním kouzlem.

V dámské kolekci najdete mix mini a oversized a je na každém, kde se mezi těmito dvěma extrémy najde. Pro milovníky retra je pak jako dělaná retro řada Pretty Tops, která čerpá z pozdních 90.let a přelomu tisíciletí. Je plná nadýchaných rukávů, čtvercových výstřihů a květinových vzorů. Vrací se roláky odhalující pupík, tílka na jedno rameno a ikonický korzet z džínoviny.

PÁNSKÁ KOLEKCE

Pro pánskou kolekci čerpá Levi´s® inspiraci především z historie značky, kterou předělává do současnosti. Denimové střihy se zaměřují na rovnější a uvolněnější siluety. Velký návrat slaví klasické 501® Original (a jejich současná reinterpretace 501® ’93) a také 551z, které se vrátily již loni.

Objevuje se též nový rovný střih džínů speciálně pro tuto sezónu s názvem 50s Straight kombinující širší nohavice typické pro 50. léta a estetiku 80. let. Zúžené střihy získaly čerstvou posilu díky sestavě v čele s populárními džíny Stay Loose spolu s 501®Taper, které představují užší verzi slavných 501®.

Kromě denimových kousků nemůžeme opominout i nové barevné variace populárních Levi’s® XX Chino včetně manšestrových verzí. Postupem času získaly tyto jemné keprové kalhoty ještě více cool texturu. Najdete je i v podobě šortek – Levi’s®XX Chino Shorts a novější Levi’s XXChino Shorts EZ. Nová podoba Sta-Prest Flare nezapře svoje vintage kouzlo 60. let, v nové sezóně se ale dočkají volnějšího střihu, který se lehce rozšiřuje.

GOLD TAB

Pohodlná nostalgie a vytříbeným stylem. Tak nějak by se dala charakterizovat další kolekce podzim/zima 2022 nesoucí název Gold Tab. Je autentická a hraje si s estetikou Severní Kalifornie a jejího originálního lifestylu.

Hlavní hodnotou této kolekce je pohodlnost a nenucenost. To vše v mixu vintage, mikin, flísových bund, triček a volně střižených tílek včetně klasických outdoor modelů, příkladně pánský Anorak.

Barvy i celková grafika čerpaly inspiraci ze 70. a 80. let. Loga evokují ikonické lokace v Severní Kalifornii, barvy jsou pak mixem jasných základních tónů spolu s tmavšími zemitými. Kolekce se dá nosit kdykoliv, kamkoliv, kde se chcete cítit dobře a stylově. Wear – anywhere relax ;-).

Spojení nostalgie a moderních prvků udává současné trendy a je tak těžké se do této kolekce nezamilovat. V kombinaci s Levi’s® ikonami objevíte nekonečné množství variací. A nejlepší na tom je, že vás to bude stále bavit.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7