• Events  • Podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Week představuje nejsilnější módní program v historii

Podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Week představuje nejsilnější módní program v historii

Letos na podzim nás čeká opravdu bohatý program v rámci MBPFW S/S17. Těšit se můžeme na:

  • nákupní akce v Pařížské ulici
  • program na tři dny plný přehlídek
  • designérský showroom a doprovodný program pro širokou veřejnost

Novinkou letošního podzimního týdne módy je večerní oslava módy a nakupování v Pařížské ulici. Představení nových kolekcí proběhne formou akce ”Pařížský Harper’s Bazaar Shopping Night” v pátek 2. září od 18 do 22h.

Originalita a výjimečnost mají jednotnou řeč, a proto vidím smysl v propojování kvalitní domácí módní tvorby s produkcí špičkových světových značek. Pařížská ulice se jako reprezentativní pražská nákupní adresa přímo nabízí, a tak se v září do programu Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku vedle domácích návrhářů zapojí také věhlasné módní domy a značky, které zde mají své obchody,“ říká ředitel pražského módního týdne Lukáš Loskot.

37089-12998417-1249993458361481-3839693686183296959-o

Pořadatelé připravují na tento večer unikátní program. Na obou koncích Pařížské ulice budou postaveny vstupní brány a na vytvořené piazettě před hotelem InterContinental bude hudební produkce, kde se představí Klára Vytisková v hudební dvojici DJ Anche & KLARA. Večer vyvrcholí koktejlem nazvaným ”Acqua di Parma after shopping cocktail” v restauraci Cantinetta Fiorentina.

Cílem fashion weeku je nabídnout každému zájemci o módu něco. Věříme, že příjemným večerem v Pařížské ulici na módní týden přilákáme nové publikum,“ dodává Loskot.

Do akce Pařížsá Harper’s Bazaar Shopping Night se zapojí více než 30 obchodů s butiky v Pařížské, Široké a Jáchymově ulici. Všechny butiky budou mít prodlouženou otevírací dobu do 22h a vlastní program jako představení novinek podzimní kolekce, welcome drink apod.

Stejně jako letos v březnu, kde se po týdnu módy na jaře odehrála ”Re-see Showroom supported by Nespresso” se můžete těšit na tuto skvělou akci i letos v září. Konkrétně 7.9. od 13 do 19 hodin v The Chemistry Gallery, kde si budete moci prohlédnout všechny kolekce zblízka a pod jednou střechou.

Potvrzen je již také přehlídkový program zářijové edice týdnu módy. Dvacítka návrhářů předvede své kolekce na sezónu jaro/léto 2017 v celkem 16 přehlídkových blocích od 3. do 5.září. Na mole ve speciálně upravených garážích obchodního domu Kotva se představí špička české módní scény jako Klára Nademlýnská, Monika Drápalová, Kateřina Geislerová, Jakub Polanka, Martina Špetlová, Petra Ptáčková, CHATTY, LaFormela, Lukáš Macháček či Odivi. Také nastupující generace tvůrců v podobě studentských přehlídek UMPRUM a též výherci talentové soutěže VAN GRAAF Juniot Talent 2016, dvojice Daniela Pešková a Filip Jakab a výherkyně soutěže Mercedes-Benz Talent 2015 Kateřina Plamitzerová. 

Kromě přehlídek se chystá i řada dalších aktivit souvisejících s módou či kreativitou. V bohatém programu se můžete těšit na filmovou premiéru, módně-právní konferenci, víkend udržitelné módy, vernisáže či pop-up instalace.

Kompletní program je k dispozici na webu www.mbpfw.com

MBPFW2016_1-1

#MBPFW

www.mbpfw.com

Facebook MBPFW

Instagram MBPFW

Twitter MBPFW