• Lifestyle  • Pohled na dnešní mileniály. Nový seriál Euphoria vás pohltí stejně jako naši redakci.

Pohled na dnešní mileniály. Nový seriál Euphoria vás pohltí stejně jako naši redakci.

Příběh středoškoláků, kteří se potýkají s prvními láskami, tvrdými drogami a hlubokou depresí. Možná to může znít jako poněkud ohraný námět, ale Euphoria vás přesvědčí o opaku. Seriál přináší zcela nový pohled na život teenagerů, kde jsou drogy, sex a trauma ze sociálních sítí na denním pořádku. To vše je korunované hereckým výkonem Zendayi.

HBO, jakožto placená stanice, si přeci jen může trochu vyhodit z kopýtka a dát zelenou scénám plných nahoty, drog a násilí. To se potvrdilo již několikrát a nový osmidílný seriál Euphoria, který měl premiéru 16. června, toto tvrzení jen dokazuje. Sám tvůrce seriálu Sam Levinson si byl vědom, že tímto projektem, kde uplatnil své vlastní zkušenosti, nejspíše vzbudí poprask. Tak se také stalo.

Euphoria nevynechala snad jediný pulzující problém, který sužuje dnešní (nejen) americké teenagery. Ať už se těmi problémy myslí svazující očekávání společnosti, zákeřné sociální sítě nebo střídající se sexuální zážitky s těmi alkoholovými. Ačkoliv se popis může zdát příliš explicitní, spletitý děj, netradiční zpracování a samotné herecké výkony vás uchvátí natolik, že jednoduše budete chtít vědět, co se bude dít dál.

Hrdinkou první série je sedmnáctiletá Rue, kterou ztvárnila herečka a zpěvačka Zendaya. Rue je závislá na opiátech a po návratu z odvykačky nemyslí na nic jiného, než jak znovu uspokojit svoji touhu po drogách, aniž by vzbudila pozornost matky. Zhruba ve stejnou dobu se ve městě objevuje nová dívka, kterou nikdo nezná. Jméno té neznámé je Jules a jak brzy vyplyne z příběhu, její životní zkušenosti také nejsou úplně růžové. Nelehký úkol v podobě ztvárnění role Jules, na sebe vzala doposud nezkušená Hunter Schafer.

Kromě výše zmíněných hrdinek se v Euphorii objevují i herci jako Austin Abrams, Sydney Sweeney, Jacob Elordi, Alexa Demie, Barbie Ferreira a další. Tak neváhejte a nalaďte se na vlnu Euforie!

Zdroj fotografií: IMDB