• Lifestyle  • CVRK otevřel novou prodejní galerii nezávislé autorské tvorby

CVRK otevřel novou prodejní galerii nezávislé autorské tvorby

Na pražských Vinohradech se v Korunní ulici otevřela nová, již šestá, prodejní galerie CVRK. Jedná se o dosud největší obchod v rámci této platformy, která poskytuje téměř dvěma stovkám talentovaných českých tvůrců sdílené prostory pro jejich podnikání.

CVRK podporuje autory oděvní tvorby, bytových doplňků, šperků, hraček a kosmetiky. Prostor zde dostávají jak začínající profesionálové, tak i laici (např. maminky na mateřské). Prodejní galerie autorům pronajímá za výhodnou cenu část prostoru, kde mohou vystavit a prodávat své výrobky.

První prodejní galerie CVRK vznikla v roce 2012 v pasáži U Stýblů na Václavském náměstí. Za jejím vznikem stáli podnikatel David Pátek se svojí partnerkou Lídou, kteří přišli s nápadem podpořit tvůrce a pomoci jim při propagaci jejich originální tvorby. Po ní následovalo v roce 2016 otevření prodejny na Letné, ve které vznikl zároveň i prostor pro pořádání setkání a workshopů. Další prodejní galerie najdete ve Vodičkově a Vinohradské ulici a mimo-pražský CVRK v Ostravě.

Při příležitosti otevření nového CVRKu Orionka vznikla myšlenka vytvořit charitativní kolekci na podporu spolku Ichtyóza, který se věnuje podpoře dětských pacientů s genetickým onemocněním kůže.

Když mne paní Monika (manažerka CVRK) oslovila s nabídkou pomoci, byla jsem nadšena, neb kromě materiální pomoci se snažíme také o osvětu v souvislosti s ichtyózou a tento způsob spolupráce mi přišel naprosto úžasný. Velmi si toho vážíme a děkujeme, že se CVRK rozhodl podpořit právě náš spolek. – Hanka Kadlecová, předsedkyně a zakladatelka spolku Ichtyóza.

V CVRKu si každý může najít kousek vytvořený na míru, který podtrhne jeho osobnost a udělá radost. Tady lidem připomínají, že každý je originál a že by si měl najít to, v čem je mu dobře.

Mezi tvůrce, jejichž výrobky si můžete v nové prodejní galerii pořídit, patří Eva Plzáková – Siluet Yoga Wear (originální sportovní oblečení navržené pro cvičení jógy, pilates a další pohybové aktivity), Tomáš Gregárek a Hanka Šmitáková s jejich Gregiho dílnou (ručně vyřezávané dřevěné šperky, doplňky, hodinky a jiné výrobky i na zakázku), Marie Mrňávková a její značka BRODITA (vyšívané hračky pro děti), milovnice všeho barevného Tereza Šťastná, pro níž se láska k barvám stala základním kamenem pro vznik značky By Terez, Magdaléna Ráblová, v jejíž značce MAGIFEŠN se snoubí móda s vtipem – ve spolupráci s CVRKem vytvořila charitativní kolekci (výtěžek z jejího prodeje bude věnován zmiňovanému spolku Ichtyóza), Zora Iantchev – ZAURA (originální lampy a svítidla z recyklovaného papíru), Vojtěch Beránek – Kartoons (ručně vyráběný nábytek a bytové doplňky z recyklované kartonové lepenky) a další.

Zdroje: archiv CVRKu, 1, 2