• Beauty  • Pomocníci každodenního líčení : kosmetické štětce

Pomocníci každodenního líčení : kosmetické štětce

Říkáte si, že vám stačí k nanášení make-upu prsty a je zbytečné utrácet peníze za kosmetické štětce? Věřte mi, investice do štětců na make-up se vyplatí!

Štětců na make-up je tolik… kdo se v tom má vyznat? Dlouhý, rovný, plochý, krátký. Možná chybujete ve výběru štětců, kterým si máte vykreslit linku na oči, a nebo jaký potřebujete na stíny. Tady je přehled, který vás seznámí s našimi pomocníky.

Foundation brush: Štětec na precizní nanesení make-upu je plochý, s hustě a těsně za sebou jdoucími umělými vlákny. Existují ale i kulaté štětce na make-up.

Collage_Fotor foundation

Stipple brush: Využívá se jako alternativa klasického Foundation brush. Práce s ním je daleko snadnější, díky rozdílným délkám a měkkému povrchu se s ním dá do pleti zapracovat make-up, a to jak tekutý, tak krémový, ale dokonce i tvářenka či bronzer.

Collage_Fotor stipple

Powder brush: Štětec na pudr je základem kosmetické základny, jelikož se jedná o nejkvalitnější kousek. Vyhněte se modelům s umělými pichlavými štětinami, vsaďte na ty měkké, nebo přírodní.

Collage_Fotor powder

Blush brush: Štětec na tvářenku podobného tvaru, jako je štětec na pudr. Liší se ale hustotou. Může být i zkosený a díky tomu dokáže krásně vymalovat lícní kosti.

Collage_Fotor blush

All-over eye shadow brush: Multifunkční štěteček na oči. Měkký štětec, který se používá na nanášení stínu na pohyblivé víčko, by měl být menší, do kulata střižený s měkkými chloupky.

Collage_Fotor all oves shadow

Blending brush: Tento typ štětce má kulovitou špičku a používá se k „rozmazání“ stínu (dramatickým kouřovým stínům).

Collage_Fotor blending

Angled eyeliner brush: Zkosený úzký štěteček si rozhodně nezapomeňte pořídit tehdy, pokud často používáte gelové linky. K perfektnímu výsledku dopomáhá především zkosený tvar, který oko precizně orámuje. Pozor na kvalitu! Tento kousek by měl mít velmi jemné a husté štětinky. Protože se jedná o citlivé oční okolí, vybírejte kvalitní materiály jemné pro pokožku.

Collage_Fotor angled

 

Eyebrow brush: Dopomozte si k perfektně vytvarovanému obočí štětcem se zkosením, který bývá často spojen s malým hřebínkem. Ten pomůže chloupky vyčesat a upravit před samotným malováním, dotvaruje ale i finální podobu, například v případě použití gelu.

Collage_Fotor eyebrow

Lip brush:  Štětec, který je důležitý hlavně pro dokonalé nanesení výrazných barev na rty. Měl by být plochý, ale krapet širší. Díky tomuto štětci nebudete potřebovat ani konturovací tužku.

Collage_Fotor lip liner

 

Jak o svou sadu štětců pečovat?

Pravidelně štětce čistěte speciální dezinfekcí, anebo „perte“ s antibakteriálním mýdlem. Existují ale i šampóny na štětce. Štětec umyjeme pod vodou a necháme vyschnout ve vodorovné poloze. Měly by se správně mýt po každém líčení, aby se zabránilo tvorbě bakterií, ale pokud zapomenete, stačí, když štětec před příštím líčením očistíte dezinfekcí.

Tak co, už jste si je také zamilovali?

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19