• Events  • Přijďte zpomalit na SLOU DAYS

Přijďte zpomalit na SLOU DAYS

Zveme vás na patnáctou sezonu prodejního a zážitkového eventu SLOU DAYS. Přijďte 6. a 7. října do Holešovické tržnice, seznamte se s více než 80 značkami, které podnikají v souladu s hodnotami udržitelnosti, a pořiďte si dárky v duchu slow living. Čeká vás ale mnohem víc než nakupování!

Zpomalte, udělejte si radost a zjistěte jak vypadá udržitelný šatník, myšlení a přístup k životu. Zapište si do diáře čas na sebe a své blízké a naplánujte si cestu do Holešovické tržnice, konkrétně Haly č. 13. Tam se budou konat již po patnácté SLOU DAYS zakladatelky Kamily Boudové, přední české propagátorky zodpovědnosti v módním průmyslu. Kromě nákupů u více jak 80 udržitelných značek vás čeká řada přednášek a workshopů profesionálů z oblasti módy, kosmetiky či osobního rozvoje. V rámci programu proběhne také swap oblečení i výstava Naše boty.

Pro ty, kterým život v rychlém tempu přestal dávat smysl

Jarní průzkum veřejného mínění společnosti Ipsos o udržitelnosti ukázal, že až 65 % Čechů bere v potaz udržitelnost produktů a dopad výroby na životní prostředí. Většina si s udržitelností spojuje recyklované obaly, dražší a kvalitnější zboží, které dlouho vydrží, nebo férové oceňování zaměstnanců ve výrobě. Udržitelný životní styl v sobě ovšem zahrnuje mnohem víc. Například finanční úspory díky vědomému nákupnímu chování. Ale mnozí tápou a neví, jak zpomalit při nákupech, kde jinde nakoupit a co jim může tento šetrnější přístup k životu přinést.

Proto jsou tu již od roku 2015 SLOU DAYS, které české veřejnosti představují principy, přístupy, služby a produkty šetrné k naší planetě a podporují udržitelný životní styl a slow living. „Ukazujeme návštěvníkům, že když nakoupí kvalitní výrobky, můžou nakoupit méně. Že pokud potřebují nové oblečení jen tak pro radost, mohou ho vyměnit za to, které nenosí, nebo koupit z druhé ruky. Kromě toho, že podporujeme lokální i cirkulární ekonomiku, SLOU DAYS jsou především důkaz, že žít šetrně je atraktivní, krásné a ekonomické a přináší to do života víc hojnosti, radosti a pospolitosti. Produkty a služby, které u nás najdete, dávají smysl jak pro jednotlivce, tak pro naši planetu,“ komentuje event jeho zakladatelka Kamila Boudová.

Druhým rokem SLOU DAYS podporuje Hlavní město Praha a každoroční zájem ukazuje, jak myšlenka udržitelnosti zajímá stále více lidí. Proto také zpomalte a přijďte si užít smysluplně volný čas. Ideální příležitost k tomu pořídit mimo jiné vánoční dárky. Vstup je zdarma.

Přednáškami a workshopy nabitá info zóna 

Součástí eventu je pestrý program zajímavých přednášek a workshopů. Osobnosti z řad odborné veřejnosti (mimo jiné Kamila Boudová, Veronika Allister, Linda Havrlíková, Libor Mattuš či Veronika Honzíková) budou mluvit na témata jako cirkulární ekonomika, permakultura, práce se stresem či všímavost k oblečení a prodloužení jeho životnosti. V pátek proběhne také křest nové knihy Kamily Boudové Krev s příchutí šampaňského.

Výstava či swap

Doprovodný program doplní výstava Naše boty Stanislava Komínka a Adama Čajka z neziskové organizace NaZemi, která se věnuje podmínkám výroby obuvi v továrnách a sweatshopech indické Agry. Na obsahových panelech informuje o globalizované ekonomice, dodavatelském řetězci, fast fashion, mzdách, odborech, životu migrantů, ale i nositelích změny.

Přines, co nepotřebuješ, odnes si, co upotřebíš. Takový je princip dnes již oblíbených výměn oblečení i věcí. V průběhu akce proběhne swap oblečení, kam můžete přinést své vyřazené kousky, a naopak si vybrat z dalších věcí, které si zaslouží vdechnout nový život a udělají vám radost. 

Samozřejmě nebude chybět food zóna s chutným občerstvením, které je navíc ohleduplné k planetě. 

Více informací o akci a podrobnější program najdete na webu SLOU.

Zdroj: archiv SLOU DAYS