• Lifestyle  • Připravte pleť na zimu

Připravte pleť na zimu

Zima už pomalu ale jistě klepe na dveře a proto je nejvyšší čas, stejně tak jako příroda se již pomalinku připravuje, připravit také svou pokožku na mrazivé, větrné měsíce. Období, kdy naše pokožka opravdu dostává zabrat. Podzim je právě ideální období, kdy s přípravou začít.

Základem je hydratace. Proto je důležité zvolit si správný krém, především pro péči o pleť. V létě nám stačily krémy s lehčí konzistencí, nicméně pro zimní měsíce je vhodné přejít k hutnějšímu složení. To totiž pleti napomáhá v těchto zimních dnech zachovat si správnou hydrataci, pružnost a lepší ochranu před nepříznivými vlivy jako jsou výkyvy teplot, inverze, smog, chlad.

Výborné jsou krémy s obsahem koenzymu Q10, který dokáže pleti vrátit dávku vitamínů a potřebné látky. A také je dobré nezapomínat na UV faktor, přestože sluníčko nepálí tolik jako v letních měsících, jeho záření proniká i přes zataženou oblohu a pleti může velmi uškodit.

 

Snad nejvíce v zimě trpí naše ruce, neboť je na nich mnohem tenčí vrstva kůže, než na ostatních částech těla. Jsou suché, mohou praskat, svědět, červenat. Proto je důležité vždy mít u sebe krém na ruce. Krém je dobré používat pravidelně, což působí jako prevence proti stárnutí. Pro správnou výživu suché pokožky rukou je obsah oleje v krému nebo například bambuckého másla.

Další na řadě jsou rty. Zima rty opravdu hodně vysušuje, a proto zde platí hydratace dvakrát více než u ostatních částí těla.  Výborné jsou balzámy na rty s obsahem rostlinných olejů, glycerinu či bambuckého másla. Určitě stojí za vyzkoušení Cicaplast balzám B5 od La Roche-Posay, který je jako stvořený pro hydrataci rtů v zimním období. Výborné jsou také balzámy s obsahem konopného oleje.

Úžasná věc, kterou využijete na hydrataci, výživu a regeneraci celého těla je bio kokosový olej. Po koupeli si s ním můžete natřít celé tělo, udělat si výživnou masku na vlasy či obličej, hydratovat popraskané rty a nakonec si s ním udělat například zdravou večeři a tak vyživit tělo i zevnitř.

BIO kokosový olej

Na správnou výživu bychom samozřejmě také neměli zapomínat, neboť péče o tělo musí být kompletní a správná strava se snoubí s péčí o pokožku za pomocí krémů a dalších pomocníků. V zimě nesmíme především zapomínat na dostatek zeleniny a ovoce, kde je spousta potřebných vitamínů. Dále nesmíme zapomenout na pitný režim, který můžeme podpořit pitím bylinných čajů podle své chuti.

ovoce a zelenina

Přípravu na zimu si můžete zpříjemnit tak, že si s kamarádkami uspořádáte večer, kdy na sebe budete „patlat“ a zkoušet navzájem různé krémy, mastičky, olejíčky apod. Nejdůležitější je si vždy udržet dobrou náladu, což našemu tělu prospívá nejvíce, kosmetické rituály jsou pak jen krásným zpříjemněním chladných zimních dnů.

Zdroje obrázků: 1, 2, 3, 4, 5