• Lifestyle  • Přirozeně krásná s Ecce Vita

Přirozeně krásná s Ecce Vita

Česká společnost Ecce Vita již 20 let působí v oblastí přírodní medicíny. Zaměřuje se na výrobu přírodních doplňků stravy a bylinných směsí. Má ale také vlastní kosmetickou řadu, se kterou podtrhává snahu o udržení přirozené krásy.

Krása – hlavně u žen často probírané téma. Jak jí docílit a jak si ji udržet? Jakou v souvislosti s tím vybrat kosmetiku? Kdy a jak dlouho cvičit? Jak se stravovat? Otázky, na které mnohé dámy hledají odpověď. O tom, jak krásu ovlivňuje stav duše, mysli a těla jsme se měli možnost dozvědět více v rámci zážitkového dopoledne s Ecce Vita.

Ecce Vita vyrábí doplňky stravy a bylinné směsi podle vlastních receptur, ale také se zaměřuje na dovoz speciálních funkčních potravin a bylinných doplňků stravy především v organické kvalitě. Filozofií značky je kvalita a vysoká vstřebatelnost produktů, osvěta a šíření povědomí o prevenci, zdravé výživě se zaměřením na individuální a celostní přístup k člověku. Spoustu informací z oblasti přírodní medicíny ve spojitosti s – převážně vnitřní – krásou nám předala spoluzakladatelka společnosti, naturopatka a výživová poradkyně Iveta Ječmík Skuherská.

Mysl, duše a tělo – tři lidské složky, u kterých je potřeba, aby byly v rovnováze. Cestou k fyzické kráse bychom neměli sbírat jen kosmetické výrobky, navštěvovat fitness centra a beauty studia, ale hlavně se zastavit a obrátit pozornost do svého nitra. „Mysl je stavitel, duše je život a tělo je výsledek,“ cituje Iveta amerického jasnovidce Edgara Cayce. Pro krásu a pro to, abychom byli šťastní, potřebujeme energii, kterou získáváme, když žijeme v lásce a pokoře, máme dostatek spánku a přijímáme pestrou a vyváženou stravu. Neměli bychom zadržovat vztek, který se jakožto negativní energie ukládá do orgánů či tkání, což může po delší době vyústit v nějakou nemoc.

Velký důraz Iveta kladla na střeva, jejichž stav neovlivňuje jen naše fyzické zdraví, ale velkou roli hraje i po psychické stránce. „Náš trávicí systém má svůj vlastní nervový systém, který obsahuje až sto milionů neuronů, což je zhruba jako mícha. Říká se mu enterická nervová soustva nebo také ‚druhý mozek‘. Je prokázáno neustálé propojení mozku se střevy, přičemž je velice zajímavé, že 90 % informací vede ze střev do mozku, avšak jen 10 % vede z mozku do střev. V současné době se čím dál více sleduje jak střeva přímo ovlivňují naše nálady, deprese, úzkosti a samozřejmě psychiku. Psychika a stres zpětně ovlivňují naše střeva.“ Prý až 80 % nemocí souvisí právě se střevy.

Iveta během přednášky také představila kosmetickou řadu Ecce Vita. „Nejsme přímo kosmetická firma, vyrábíme přírodní potravinové doplňky, ale moc jsme si chtěli vytvořit vlastní kosmetiku, protože jsme chtěli vědět, co obsahuje.“ Najdete u nich krémy a sérum. Jak se říká, největším nepřítelem ženy je gravitace. Proto chtěli vedle dalších účinků podpořit přirozenou tvorbu kolagenu. Poctivá a 100% přírodní kosmetika s “cosmos ingrediencemi” je vrcholem jejich dlouholetého působení v oblasti funkční holistické medicíny. Podpoří přirozené mechanismy obnovy zásadních struktur pleti, zároveň pleť vyživí a hydratuje. Receptury obsahují extrakty z bylin, řasy, přírodní oleje s vitaminy, minerály, ceramidy, další speciální látky a výzkumem podložené aktivní komplexy.

Ecce Vita dále vyrábí i přírodní mýdla či třeba balzámy na rty. Jejich produkty si můžete objednat online nebo navštívit kamennou prodejnu v ulici U Pernikařky 111/2a na Praze 5.

Součástí dopoledního programu bylo také příjemné protažení v jógovém studiu Namastery s jeho zakladatelkou Barbarou Skuherskou, která na úvod řekla také pár slov k tématu krásy. „Znám ženy, které jsou nádherné, a přesto nemají to něco, za čím se lidé otáčejí. A někdo, kdo nemusí být úplně jak z titulní strany, to má. Uvědomila jsem si, že tomu tak je, když je skutečně sám sebou. Když objeví svou vnitřní výjimečnost a kvalitu.“

V souvislosti s tím se podělila o svůj příběh a přiblížila nám cestu k založení Namastery. „Octla jsem se v situaci, kdy jsem žila na pohled hezký život, vnitřně jsem však byla zoufalá. To zoufalství pramenilo ze zjištění, že jsem úplně někde jinde, než vnitřně toužím být, a to z toho důvodu, že jsem většinu větších rozhodnutí do té doby dělala hlavou, nikoliv srdcem. V podstatě jsem skoro 15 let věnovala studiu a cestě za kariérou, která vůbec nebyla pro mě. V tomto období jsem také trpěla těžkými ekzémy, které se z obličeje rozlezly po celém těle.“ Tehdy se jí jeden člověk zeptal, co ji činí opravdu šťastnou. Jóga byla její odpovědí. „Opustit lukrativní místo na Ministerstvu nebylo lehké rozhodnutí, ale poprvé v životě jsem cítila, že poslouchám svůj vnitřní kompas,“ říká. „Když se teď zpětně koukám na své fotky, jak jsem vypadala před tím rozhodnutím a po něm, tak si připadám krásnější – protože žiju v souladu s tím, co chci.“

Pokud stojíte před podobným rozhodnutím, nejste spokojení v práci nebo ve vztahu, jste vyhořelí, zpomalte. „Všechny odpovědi máme v sobě. V životě často jedeme na autopilota, ale třeba právě díky józe se zastavíme, vrátíme se jejím prostřednictvím sami k sobě a lépe se zamyslíme nad tím, jestli jsme skutečně šťastní,“ říká na závěr Barbara.

Zdroj: Ecce Vita