• Beauty  • Proč je důležitá hydratace pleti (nejenom) během léta?

Proč je důležitá hydratace pleti (nejenom) během léta?

Sluníčko, opalování, horší životospráva… Všichni to známe, během léta je obtížnější dopřávat si své beauty večery. Nicméně právě v období léta by nás ani nabité dny neměly omezovat od důkladné péče o pleť. Hydratace patří mezi nejdůležitější část skincare rutiny a to jak v létě, tak po celý rok. Připomeňme si, proč je důležité na hydrataci pleti nezapomínat.

Vysušená pleť

Koupání se v bazénu, vystavování se na sluníčku pleť hodně vysuší. Obzvlášť tedy v období letních radovánek je dobré se o svoji pleť starat nepřetržitě. Každodenní hydratace, a to používáním hydratačního, regenračního krému (ráno i večer), je všem známá. Zkuste pleť zvlčhovat ještě mistem nebo termální vodou, tím docílíte, že vaše pleť bude vypadat svěže a zdravě po celý den. Navíc jej můžete používat kdykoli během dne, okamžitou hydrataci a osvěžení pleti máte jisté.

Vlevo: Avené EAU Thermal, termální voda ve spreji, vpravo: Eucerin Hyaluron, pleťová mlha s hydratačním účinkem

Větší citilivost

Vystavení pleti slunečnímu záření zvýší její citlivost. To především díky nadměrnému působení UVA a UVB záření. V tomto případě pomůže kromě krémů zařadit do své rutiny boostery, které se užívají v určiém časovém úseku pravidelně. Většina z nich již obsahuje kyselinu hyalurovonou, která je známá kromě hydratace pleti také tím, jak dokáže pleť obnovit, bude působit pevnější a pružnější.

Tvorba vrásek

A to ať už v létě nebo po celý rok. Hydratace pleti je důležitá, abychom zapříčinili i tvorbě vrásek a linek. Jelikož je pleť, jak už jsme již zmiňovali, vystavovena v obodbí léta zatežkávající zkoušce, a to v podobě slunečního záření, vysušování pleti aj., je náchylnější na tvorbu vrásek a jemných linek. V tomto případě pomůže přes den pleť osvěžovat, zvlhčovat a večer si dopřát pořádnou dávku relaxace pomocí hydratačních masek na pleť i pod oči, olejů i s masáží obličeje, boosterů, které pleť opět zpevní a vyživujicího krému.

Vlevo: Vichy Minéral 89, posilující a vyplňující Hyaluron-Booster, vpravo: Bioderma Hydrabio Creme, výživný hydratační krém

Nezapomínejme ale na bod číslo jedna v hydrataci, tím je dostatečný pitný režim. Pro správné fungování buněk a tkání je velice důležitý přísun vody. V létě, v zimě, kdykoliv během roku je toto pravidlo základním pilířem, čím můžeme pomoct naší pleti, aby nevypadala mdle, unaveně.

Zdroj fotografií: archiv značek