• Fashion News  • Proč Serena Williams hledá všechny designéry světa?

Proč Serena Williams hledá všechny designéry světa?

Není žádnou novinkou, že sportovkyně Serena Williams již nějakou dobu spolupracuje se značkou Nike. Co ovšem můžeme čekat od spojení grandslamové šampionky a oděvního giganta budoucí rok?

Úspěšná tenisová superstar Serena Williams se rozhodla uzavřít novou spolupráci se značkou Nike s cílem najít kreativní designéry ze všech koutů světa a vytvořit tak tým s názvem Serena Williams Design Crew. Kolekce by se na trhu měla objevit již od roku 2020 a měla by zahrnovat jak oblečení, tak i obuv inspirovanou právě samotnou tenistkou.

Vyvolení designéři byli pozváni do samotné centrály Nike v New Yorku, kde jim byla představena řada výzev, se kterými se budou postupně potýkat. Tento vybraný okruh designerů se dokonce zúží jen na 10 nejlepších kreativců, kteří dostanou pozvánku do globálního sídla značky Nike v Oregonu, aby začali svoji sedmiměsíční učňovskou přípravu. Teprve poté se budou moci pustit do samotné kolekce.

Designéři měli šance ze všech zemí, ovšem převážně byli vybíráni z místních uměleckých škol nacházejících se v New Yorku. Například soukromá škola designu Parsons, místní univerzita Bronx Community College, ale i kreativní organizace nesoucí název Harlem’s Fashion Row, která se na uměleckém trhu vyskytuje teprve kratší dobu.

Cílem projektu je podpořit mladé talenty v oblasti designu, kdy dostanou šanci zdokonalit své dovednosti a rozšířit tak svou kreativitu za podpory nejlepších odborníků z praxe. Tomu nasvědčuje již to, že značka Nike uvedla ve své zprávě o projektu, že se budou snažit přinést do designu různorodé pohledy a stejně tak budou usilovat o rozšíření svojí rozmanitosti.

Zdroje: 1 , 2 , 3