• Events  • Průřez módní přehlídkou Fendi podzim / zima 2021

Průřez módní přehlídkou Fendi podzim / zima 2021

Nová kolekce podzim / zima 2021 se u značky Fendi nese ve jménu elegance, kterou na přehlídkové molo zavál jižní vítr z Itálie. Designér Kim Jones prostřednictvím své kolekce vzdává hold všem ženám, které v jeho životě hrají zásadní roli. Ve své první dámské kolekci konfekcí se Jones zaměřuje na ženskost a zkušenosti, které několik let definují renomé Fendi. Inspiraci čerpá rovnou z šatníku pěti sester Fendi. Pojďte se s námi podívat, jak jednotlivé kousky vytvořené pro eleganci a nadčasový styl vypadají!

Když loni zemřela ikona Karl Lagerfeld, proslulá svým špičkovým přístupem ke stylu, předpokládalo se, že kreativní směr módních domů Chanel a Fendi padne v zapomnění. Britský designer Kim Jones ale prokázal opak. Kromě role uměleckého ředitele v čele pánské divize pro celosvětově známou společnost Dior, se Jones nově připojuje k Silvii Venturini Fendi, již třetí generaci slavné módní rodiny, a stává se tak novým kreativním ředitelem dámského oddělení.

Rodina Fendi se skládá z pracovitých intelektuálních žen – a to jsem chtěl oslavit ,“ řekl Kim Jones.

KONEC KŘIKLAVÝM BARVÁM

Tuto vysoce sofistikovanou kolekci pro každodenní nošení tvoří kožichy s opaskem, volné dlouhé kalhoty, široké kraťasy, středně dlouhé kašmírové šaty, jemné úplety a nechybí mezi nimi ani hedvábné kousky. Místo jasných a křiklavých barev dominují neutrální odstíny, které mají záměrně odrážet minerální a organické barvy samotného města Řím. Každý kousek látky, vzor i design je zpracován do toho nejmenšího detailu. Extravagantní barevná paleta je tvořena zejména v šedé, béžové, velbloudí, pudrové a krémové barvě.

“Největší poctou, jaké můžete získat, je nabídnout práci, kterou udělal Karl Lagerfeld,” svěřuje se Jones.

KABELKY A BOTY

Kabelky i boty z kolekce nabraly zcela nový směr, ze kterého jde cítit jistý nadhled rafinovaně skloubený s elegancí a noblesou. Kombinace tohoto spojení je jistě snem mnoha žen. Nevěříte? Podívejte se sami.

Nechyběly ani kabelky Hand in Hand, které dominují svým ikonickým a jedinečným vzhledem. Módní dům se primárně zaměřil na strukturovanou kabelku Baguette, která se motivem připomínajíc barokní květiny, naprosto vymyká stereotypům.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, , 8, 9, 10, 11, 12, 13 , 14, 15 , 16