• Lifestyle  • Nová minisérie Byl by to hřích: Stinné stránky lásky, sexu a přátelství během epidemie AIDS

Nová minisérie Byl by to hřích: Stinné stránky lásky, sexu a přátelství během epidemie AIDS

Společnost HBO má na svých stránkách minisérii, která se ponořuje do 80. let ve Velké Británii, především v Londýně. Strastiplná doba pro tři mladé gaye, kteří se ve stínu choroby nevzdávají velké lásky a vášně. Zjistěte, proč takový seriál stojí za to vidět.

Celá minisérie začíná rokem 1981. Tři gayové Ritchie (Olly Alexander), Roscoe ( Omari Douglas) a Colin (Callum Scott Howells) začínají žít nový život v Londýně. Vzájemně se neznají, ale postupem času si k sobě najdou cestu a společně s jejich nejlepší kamarádkou Jill ( Lydia West) začnou sdílet společné zážitky. Jejich životy však komplikuje epidemie AIDS. Jsou však odhodláni si díky této zkušenosti život užívat plnými doušky a stárnout v ruku ruce této nemoci.

Režisér snímku Russel T. Davies už napsal několik průkopnických seriálů. Za některé z nich získal například ocenění BAFTA či získal nominaci na Emmy. Asi nejznámějším jeho dílem je seriál Doctor Who, který si získal spoustu diváků. Co se týče nové minisérie, režisér se snažil, kromě oslavování homosexuality, najít třem kamarádům i ženskou oporu a nejlepší kamarádku. Ženská krev prý v sérii nemohla chybět.

„O Vánocích jsem se opravdu bál spát v tomto domě a přemýšlel jsem, jak v této době prodám drama o AIDS?“ Řekl režisér v rozhovoru pro Queer Review. Teď se pyšní velikým úspěchem a převážně pozitivními reakcemi. „Věděl jsem, že jsme odvedli dobrý kus práce a byl jsem na to velmi hrdý, ale bál jsem se, že prodat tuto sérii bude velmi těžké. Doufali jsme, že to bude fungovat dobře a že to bude mít pozitivní reakce, ale tohle byla reakce, kterou byste očekávali spíše při novém díle Doctor Who. Bylo to šílené.“