• Beauty  • Make-up produkty od LUSH pod lupou redakce DailyStyle.cz

Make-up produkty od LUSH pod lupou redakce DailyStyle.cz

Kosmetika LUSH je známá především svými pečujícími produkty, jako jsou bomby do koupele, tělová mléka nebo přípravky na vlasy. Ale vyzkoušeli jste už některé z LUSH make-up produktů? Pokud ne, je na čase objevit tuto veganskou, ručně vyráběnou dekorativní kosmetiku, která vás v mnoha ohledech nejspíš překvapí. Jak obstály make-up produkty od LUSH?

Smaragdový pohled s tekutými očními linkami

Prvním produktem, na který se společně podíváme, jsou tekuté oční linky v nádherném smaragdovém odstínu Courage. Hustá textura a vysoká pigmentace jsou zárukou toho, že barva bude stejně sytá i na vašich očních víčcích a ne jenom v lahvičce. Přesto ale není na škodu linku nanést ve dvou vrstvách ještě pro intenzivnější a tmavší zelenou. Kladně hodnotíme i dlouhou výdrž linek. Na očích vydří neporušené celý den a to i bez jakéhokoliv podkladové báze. Nerozpijí se ani po krátkém kontaktu s vodou.

Linky budou vyhovovat i lidem se suššími očními víčky. Díky bio jojobovému oleji hezky hydratují a zbytečně nevysušují. Zároveň oči nedráždí, linky jsou tedy vhodné i pro ty, co bojují s citlivými víčky. To, co může být ale pro někoho problém, je proces odličování. Díky zmiňované výdrži nestačí po víčku přejet odličovacím tampónkem jen jednou, ale linky odstarnit vyžaduje určitou trpělivost.

tekuté oční linky v odstínu COURAGE

Kreaitvní duše, co se nebojí s make-upem experimentovat, potěší velké množství způsobů, jakými lze linky na víčko aplikovat. Vyvoříte s nimi jak linky tlusté, tak tenké, kočičí nebo rozetřené do ztracena. Když linky rozetřete, vytvoří efekt stínů. Fantazii se meze nekladou a zaručujeme, že s těmito linkami se patřičně vyřádíte. A taky pěkně na dlouho, protože lahvička se jeví jako bezedná, což je za nás velké plus.

Jediným negativem by mohla být obtížnější aplikace pro začátečníky, kteří ve vykreslování linek ještě nejsou tolik zběhlí. To je však jen otázkou cviku a věříme, že časem svou schopnost vypiluje každý. Pro preciznější aplikaci je vhodný štěteček Get In There s ostrou špičkou a tuhými štětinkami.

menší štětec na linky GET IN THERE

Růžový třpyt ideální na jaro

Highlighter bez obalu? Ano, i to je možné a Glow Stick od LUSH je toho důkazem. Rozjasňovač k vám dorazí pouze ve vysunovací papírové krabičce, do které highlighter po použití můžete vždy zpět odložit. Jedná se o ojedinělý koncept, který se ze začátku může jevit jako poněkud nezvyklý a trochu horší na manipulaci.

Co se týče samotné kvality rozjasňovače, nemůžeme nic vytknout. Vykouzlí vám na obličeji krásný přirozený lesk a růžový odstín podtrhne vaši ženskost. Příjemná krémová textura pleť zároveň hydratuje, na druhou stranu rozjasňovač není nijak těžký. Stejně jako u tekutých linek, oceňujeme množství produktu, které vám vystačí na dlouhou dobu. V neposlední řadě vyzdvihujeme příjemnou vůni, která je ostatně pro LUSH produkty typická.

tuhý rozjasňovač v odstínu SNOW FAIRY

Aplikace produktu je jednoduchá. Buď rozjasňovač naneste přímo na ta místa, která chcete rozzářit, nebo produkt promnete mezi prsty a následně jimi na tváři poťupkáváte. Na základě zkušenosti upřednostňujeme spíše druhou zmíněnou variantu, protože v případě, že na sobě máte make-up, přímá aplikace může vrstvu make-upu narušit. Dojde ke smíchání obou produktů a finální výsledek nevypadá hezky. Tomu předejdete právě tak, že rozjasňovač jemně nanesete konečky prstů.

Odstín Snow Fairy momentálně na stránkách LUSH nenajdete, ale nezoufejte, na výběr je několik dalších odstínů. Náhradou za studenější Snow Fairy je další růžovka z dílny LUSH s názvem Robin Glow Stick s hřejivým podtónem. Ideální na právě začínající jaro.

Hydratujte své rty bezobalovými rtěnkami

Na konec jsme si nechali veganské nahaté rtěnky. Proč nahaté? Jednodušše si pořídíte jeden znovupoužitelný obal na rtěnku, do kterého pak už jen doplňujete nové „nahaté“ náplně. Navíc samotný obal není plastový, ale je vyrobený z částečně recyklovaného hliníku a mosazi. Bezpochyby se jedná o ekologištější cestu.

Rtěnka jako taková je příjemná a rty neslepuje ani se příliš neobtiskává. Stějně jako předchozí výrobky, krásně hydratuje a nezalézá do prohlubní ve rtech. Krásně zaschne už po pár minutách, co rtěnku nanesete, a po chvíli ani nebudete cítit, že máte něco na rtech. Nejspíš už ani nemusíme zmiňovat unikátní vůni, kterou u jiných rtěnek nenajdete.

Nepočítejte ale s tím, že rtěnka na rtech vydrží celý den. Nejspíš zmizí už po prvním jídle, a tak se připravte na to, že během dne budete muset rty průběžně domalovávat. V případě, že si pořídíte odstín se třpytkami, ty na rtech vydrží o něco déle i potom, co se samotná barva vytratí.

I přes kratší výdrž produkt vřele doporučujeme.

veganská rtěnka bez obalu TREASURED

Všechny zmíněné produkty nebo podobné varianty produktů naleznete na stránkách značky LUSH.

Foto: Štěpánka Syrovátková