• Fashion News  • Průvodce šatníkem podle typu postavy: Nestyďte se za své plnější křivky

Průvodce šatníkem podle typu postavy: Nestyďte se za své plnější křivky

Dlouhá karanténa, přechod na home office a zavřená fitness centra, to vše se podepsalo nejen na naší psychické stránce, dolů šla i fyzická kondice a naopak nahoru nějaké to kilo. S naším jednoduchým návodem a osvědčenými triky od dam s plnějšími křivkami získáte zpět ztracené sebevědomí. Naučte se hrdě nosit své ženské tělo a mindráky hoďte za hlavu. Body positivity nesmí zůstat pouze výkřikem do tmy či zajímavým titulkem na lesklém papíře módního magazínu. Mějte ráda své tělo, ať už nosíte velikost XS či XL. Dbejte pouze na to, aby vám to vždy maximálně slušelo. Jak tedy na to? Čtěte dál.

Kalhoty

Bokové skinny džíny nechte ležet na dně vaší skříně, daleko vhodnější je pro vás rovný střih. Zvolte vyšší pas a zkrácenou délku kalhot či ohrňte nohavice, odhalte kotníky a obujte nude lodičky či sandály, tento jednoduchý trik vám protáhne nohy. Vyvarujte se kalhot s výraznými kapsami, vhodné jsou hladké černé nebo tmavé kalhoty z lehkých materiálů. Velkou službu vaší postavě prokáží i monochromatické outfity.

Halenky

Dlouhé topy zbytečně zkracují nohy, nepoužívejte je k zakrytí většího pozadí. Halenku vždy lehce zakasejte do kalhot, prokážete tím vaší postavě daleko lepší službu, vždy je žádoucí definovat pas. Vhodné jsou i halenky s vazačkou pod prsy. Saka by měla končit v místě, kde se rozšiřují vaše boky. Sako lze stáhnout či přepásat opaskem přesně v pase. Volit lze i delší lehké a hladké kardigany, kabátky či vesty bez nápadného zdobení. Přitáhněte pozornost k horní části těla lichotivým výstřihem, ozdobte se výrazným šperkem, zajímavým šátkem či pokrývkou hlavy. Pamatujte, že čím mohutnější postava, tím větší šperky či vzory si můžete dovolit.

Šaty

Žádoucí je vytvořit siluetu přesýpacích hodin, vhodné jsou tedy zavinovací šaty, které lichotí snad každému typu postavy. Dokonalou postavu vytvoří i šaty s černými vsadkami po bocích, které jsou původně od Stelly McCartney, opticky vás zúží o několik centimetrů. Volte boty na podpatku, vyčešte vlasy a přehoďte přes ramena sako. Bát se nemusíte ani overalů, jen si dejte práci s výběrem vhodného materiálu a střihu.

Celebrity, které umí

Učte se vždy od těch nejlepších. Plnější křivky rozhodně umí nosit nejpopulárnější plus size modelka Ashley Graham. Za vzor v oblékání vám může sloužit i temperamentní herečka Queen Latifah. Sebevědomí a styl z těchto žen přímo čiší, vezměte si z nich příklad a nestyďte se za plné křivky, ale naučte se je nosit s grácií, tak jak to umí právě ony.

Foto: Pinterest