• Fashion News  • Raf Simons: návrat k počátkům

Raf Simons: návrat k počátkům

Raf Simons na své new yorské přehlídce přivedl znovu k životu Blade Runner. Návrhář si vytvořil vlastní verzi tohoto kultovního filmu v čínské čtvrti spolu s všudypřítomným ruchem a linoucím se pachem ryb. 

Vzhled, který přehlídku otevíral, byl černý kožený trenchcoat, doplněný černými holinkami, zahradním kloboukem a průhledým deštníkem, nasadil správný tón pro celé téma přehlídky.

Simons ke kolekci dodal, že tu byla spousta věcí, které ho vrátily k jeho úplným počátkům. Na začátku bylo plno hudebních referencí, punkového postoje, inspirace filmy jako byl Blade Runner.

Stěžejní kusy kolekce byly pláštěnky, krátké bundy do deště, i když někdy bez rukávů, kolekce by se spíš hodila do zimního období, než do jarních dnů.

Dále se objevily oversize svetry s výstřihem do V odhalující jedno rameno, nebo překombinované obleky. Simons si také pohrával s vrstvením a zapojením různých odjímatelných kousků dává kolekci mladistvý a “do it yourself” nádech.

Simonsovi se zase jednou podařilo zvýšit laťku Pánského týdne módy v New Yorku, díky pevnému úsilí a nezapomenutelné produkci.

Zdroje: 1, 2, 3 , 4 , 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13