• Gastro  • Letní nápoj Captain Kombucha

Letní nápoj Captain Kombucha

Nápoj Kombucha, zvaný též houbový čaj nebo “elixír života” je velice zdravý a tělu prospěšný. Kdybyste chtěli znát jeho původ, zřejmě se nedopátráte. V čem tkví jeho jedinečnost a blahodárné účinky? 

Kombuchu znali a používali k léčbě již ve staré Číně, Japonsku nebo v Rusku. K nám se dostal po první světové válce, ale do povědomí širší veřejnosti se dostal teprve nedávno. A nyní má velkou šanci stát se oblíbeným doplňkem k posílení zdraví.

Kombucha je symbiotický celkem několika druhů kvasinek. Tyto symbiotické celky vznikají v oslazeném černém nebo zeleném čaji. Jedná se o funkční potravinu, která má spoustu blahodárných účinků. Má například významný vliv na regeneraci nervové soustavy, prohlubuje spánek, má antisklerotické účinky a zlepšuje trávení. Byl zaznamenán i vliv na posílení tvorby kloubního mazu.

Nápoj Kombucha obsahuje celou řadu vitamínů, například vitamín B1, B2, B3, B6, B12 a vitamín C, dále pak kyselinu glukoronovou, glukonovou, kyselinu mléčnou a listovou. Také obsahuje velké množství trávicích enzymů. Právě tyto látky mohou pomoci našemu tělu zvládnout tak namáhavé období, jako je léto. V létě nás může znenadání překvapit třeba oslabení a vyčerpání organismu, dehydratace a velmi vysoké teploty, na které nejsme stavěni. A právě v tuto chvíli se o slovo hlásí tento zázrak přírody.

A jak si ho nejsnáze přibalit s sebou? No nejlépe již hotový a připravený. Ale dávejte si pozor a pečlivě čtěte jejich složení!  100% přírodní složení bez umělých barviv a dochucovadel nabízí značka Captain Kombucha, která jej přináší na český trh, a to hned v několika příchutích. K dostání například příchuť ananas, broskev kalifornská malina nebo kokosová pláž. Nicméně pokud si raději potrpíte na nápoje bez příchutě, seženete ho také ve verzi Original.