• Lifestyle  • Rande na Valentýna?

Rande na Valentýna?

Sv.Valentýn, je celosvětově povážován za den, kdy si dokazujeme, jak moc dokážeme milovat.  Ale mnohdy mu přikládáme až přehnanou váhu, proto ho berme spíše jako příležitost, jak strávit čas s kýmkoli, koho máme rádi, ať je to partner, kamarádka nebo člen rodiny. 

Na druhou stranu každý, kdo v páru tvrdí, že pro něj Valentýn nic neznamená a opravdu mu nezáleží na tom, zda dostane kytku nebo ne, ve skrytu duše vlastně netouží po ničem jiném. Vlastně až tak nejde o to, jestli je člověk romantik, nebo si na romantiku tolik nepotrpí. Ve finále každého občas těší romantická gesta.

1) První rande na Valentýna?

První rande je obecně bráno jako moment poznávání, tudíž byste měli zvolit místo, kde se cítíte dobře. Oblíbená kavárna, restaurace, příjemná bude i obyčejná procházka zimní Prahou, s kelímkem kávy, nebo horkého čaje. Kulturní program samozřejmě oživí každé rande, ale vždy je důležitý dostatečný prostor pro komunikaci.

2) Čerstvě zamilovaní?

Pro “ freshly in love” páry, je program vlastně naprosto druhořadý. Hlavní je, že budete spolu. Začněte den třeba brunchem, pokračujte nějakou zajímavou výstavou nebo procházkou a večer večeří a kinem. Večerní bruslení na osvětleném kluzišti má svou specifickou romantickou atmosféru. Podle mě ideální.

3) Nerozlučný pár?

Jste spolu, už delší dobu a už sami dobře víte, co váš protějšek zaručeně potěší, ale Valentýnské překvapení dodá šťávu každému páru. Co třeba nějaký Evropský výlet? Nebo jen výlet do přírody? Útěk z reality vnese do dlouhodobého vztahu trochu dobrodružství a vy v sobě znovu naleznete časem ztracenou jiskru. Nicméně i dobrá večeře v romantické restauraci nic nezkazí.

4) Být single je přece zábava

Nakonec samozřejmě nesmíme opomenout single jedince. Není žádná tragédie nemít na Valentýna partnera. Sejděte se s kamarádkami a udělejte si příjemný večer spolu. Uspořádejte Girls Night. Uvařte si dobrou večeři, koukněte na film, vyfikněte se a vyražte na drink do oblíbeného baru. Takovýhle program vám zaručeně vše vynahradí.

Zdroj: 1 2