• Lifestyle  • RETRO NEBO MODERNA?

RETRO NEBO MODERNA?

Nemůžete se rozhodnout? Pak zkuste oboje v jednom! Designerské duo Dyer – Smith Frey již mnohokráte prokázalo svůj smysl pro detail a schopnost navrhnout opravdu stylový interiér. Tento penthouse, nacházející v posledním patře Hard Turm Park na západním konci Zürichu, evokuje svým zařízením zlatá šedesátá léta, která designéři ovšem pojaly s důrazem na současné trendy a nároky na moderní bydlení. Snad největší devizou tohoto velkorysého prostoru je výhled na celé město a Limmatta, který umožňuje maximální prosklení jeho obvodových stěn.

Designéři zvolili podlahy z březového dřeva a celkový koncept zemitých barev rozbili na několika místech tapetami s geometrickým rastrem. Většina nábytku byla navržena přímo pro tento prostor, a proto se rastr opakuje také na některých solitérech. Koncept tak získal dokonalou harmonii, ukrytou v přísné pravidelnosti a čistotě linií a barev. Dřevo, jako takové, je hlavním atributem celého bytu a vnáší do jeho interiérů pocit tepla a pohody. Hlavní obytný prostor v sobě kombinuje funkci kuchyně, jídelny a obývacího pokoje, přičemž zabírá celou spodní úroveň mezonetu. Již na první pohled nás upoutá masivní jídelní stůl z jediného kusu staletého dubu a retro světlo s kobaltovými stínidly, které zároveň působí jako stylová plastika. Minimalistická kuchyňská linka v kombinaci bílé a březové dýhy je pak čistě funkční a nijak tak nenarušuje celkový výraz prostoru. V obývacím pokoji pak nalezneme pouze černou pohovku od BoConcet doplněnou křesílky, konsolou a stolkem s dílny Dyer – Smith Frey. Se stejnými křesílky v tyrkysové barvě se pak setkáme také v zasklené lodžii.

Horní patro, kam se dostaneme po betonovém schodišti, je vyhrazeno ložnicím a soukromým prostorám majitele bytu. I zde vládne přísná, ale líbivá funkčnost a minimalismus, oživený pouze několika designovými svítidly a tapetami.

Poděkování a zdroj fotografií: Dyer – Smith Frey