• ppl talk  • Anett Krubnerová

Anett Krubnerová

Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s mladou a nadanou českou blogerkou Anett Krubnerovou, která má dobře rozjetou kariéru a ví co chce. Za tak málo času toho zvládla opravdu hodně a může vám jít kladným příkladem, že když se chce, tak všechno jde. Musí se jenom vydržet.

Anett, poznávají vás na ulici lidé jako fotomodelku, blogerku, spisovatelku, redaktorku nebo návrhářku?

Neřekla bych, že mě přímo oslovují na ulici. Spíše jsem se setkala s tím, že mě někde zahlédli a pak mi napsali na e-mail či Facebook. Je to milé a těší mě to. No, jelikož nejdéle působím jako blogerka či redaktorka, tak si myslím, že spíše tak.

Photo by Petra VeseláJak jste to všechno dokázala za tak krátkou dobu ?

Sama ani nevím. Od 13ti let jsem měla vizi, že si musím někdy pro sebe založit nějaký časopis, napsat knížku a věnovat se módě. Od 14ti let jsem byla oslovená televizí Nova na jejich portál Krasna.cz a pak se to už nějak rozjelo samo. Dostala jsem také možnost psát na svůj blog reklamní PR články, o rok později jsem si vytvořila časopis, pak zase něco…hrozně mě to baví. Možná to bude tím, že jsem hodně cílevědomá a nebojím se výzev. Možná se psychicky cítím starší a mám pocit, že vše musím stihnout v tak mladém věku. Možná je to tak, možná onak. Každopádně mě vše hrozně naplňuje a nemohla bych sedět den bez své práce, to prostě nejde.

Co vás dovedlo k tomu začít si psát ve 14ti letech blog. Co byste poradila začínajícím blogerkám?

Můj zájem o módu, psaní a tak celkově. Ve 14 jsem už věděla, co by mě mohlo v následujících letech naplňovat. Proto jsem se rozhodla založit blog. Poradila bych jim hlavně to, aby byly trpělivé a daly všemu čas. Nic není hned. I já se musela nějak „vypracovat“. Samy uvidí, že dříve nebo později dosáhnou svého. Kromě těchto věcí to chce také jednoduchý, pěkně designový, vzhled včetně kvalitních fotek a hlavně článků.

Jak jste se dopracovala k tomu, že vás firmy vyzývají o spolupráci?

Během let jsem sbírala zkušenosti v jedné internetové parfumerii, kde jsem články publikovala na svých stránkách. Možná proto, když firmy viděli, že se v této oblasti pohybuji a mám odpovídající návštěvnost, se rozhodli mě kontaktovat. Jsem za to velice ráda, baví mě to.

Čistě teoreticky kdybyste si měla vybrat mezi kosmetikou, módou a psaním. Co vás víc vystihuje?

Vůbec netuším. Upřímně myslím, že se kosmetice věnuji v poslední době více, než módě. Na druhou stranu by mě bavila více spíše móda. Neumím se přesně rozhodnout, naplňují mě oba tyto obory.

Anett ,chtěla bych se chvilku bavit o vašem magazínu. Kdo vám dodal odvahu založit takový magazín nebo jste se jednoho dne probudila a řekla si: chci něco více? Chci lidem udávat krok a styl?

Odvahu jsem si dodala sama. Byl to takový půlroční proces, Photo by Patricie Behenskákdy jsem jednoho slunečného dne ležela na lehátku, četla módní časopis a řekla si: Proč to teda nezkusit? Samozřejmě, že začátky byly složité, ale opravdu jsem nesmírně ráda, že si ho oblíbily nejenom blogerky. Každopádně postupem času na něj není moc času. Tvořila jsem ho od konce roku 2011, kdy jsem měla spousty času. Teď, jak se blížím do maturitního ročníku, to není, jako dřív. Proto jsem vizuální vydání musela pro nějaký čas přerušit. Mrzí mě to, ale věřím, že až všechno odpadne, tak se zase do něj s redakcí pustíme. Pevně v to věřím. 

Jak dlouho vám trvala realizace časopisu. Jak ho vidíte do budoucna?

Jelikož vycházel nejprve každý měsíc, tak příprava trvala cca 3 týdny. Později, kvůli času a povinnostem, vycházel jednou za čtvrt roku. Do budoucna mám určitě plány, jen škoda, že čas mi to úplně nedovoluje. Ale jak jsem v předchozí odpovědi řekla, věřím v to, že za pár měsíců se k němu s redakcí vrátím.

Co na váš úspěch řeklo okolí?(rodina,přátelé,učitelé)

Tak rodina je ráda, aspoň vidí, že se směřuji někam, kde mi to bude prospěšné i v budoucnu. Přátelé, si myslím, to berou úplně v pohodě. Nezaregistrovala jsem nijaké negativní ohlasy, spíše naopak a vážím si toho. U učitelů jsem nejprve byla v rozpacích, když zjistili, co dělám (psaní, návštěvy akcí, přehlídky, podnikání), ale překvapivě to také berou v pohodě a ohleduplně.

V roce 2013 vám vyšla vaše první kniha. Měla podle vás takový úspěch jaký jste čekala ?Kdy bude očekávaný druhý díl?

Řekla bych,  že to byl spíše takový úlet a splnění snu mého dětství. Vlastně nejprve jsem ji chtěla publikovat jenom pro sebe, ale když jsem zjistila, že si můžu nechat tisknout minimálně 10 kusů, tak co mi zbývalo. Rozhodla jsem se postovat na blog informace o příběhu a překvapivě se mi ozvalo tolik lidí, co mě naprosto dostalo. Myslím, že měla úspěch, jelikož jsem prodala více, než jsem měla v plánu. Druhý díl plánuji, teď mám již napsáno kolem 112 stránek, ale stále se to nechýlí ke konci. Budu to muset nějak ukončit, abych to, co nejdříve pro zájemce opět vydala.

Jaké to je pracovat s krásnými ženami jako Tereza Kerndlová nebo Jitka Válková? Dali vám něco do budoucna, vzala jste si od nich něco?

S Terkou jsem dělala rozhovor pro Krasna.cz na jejím křtu CD Schody z nebe. Je úžasná, milá, krásná, vstřícná překvapila mě, jak ochotně odpovídala. Jitka je to samé jako Terka. Milá, krásná, vstřícná. S Jitkou jsem dělala rozhovor také pro Krasna.cz a pak jsem ji potkala snad ještě 3x na různých akcích a vždy působila zkrátka skvěle.

Copak nám ještě prozradíte o vaší kolekci triček? Kdepak se dá sehnat, máte v plánu další kolekci?

Trička byl další z mých šílených nápadů, abych té práce vlastně moc „neměla„. Když mě tak baví pořád něco vymýšlet, plánovat atd. Kolekce, které jsou dostupné na eshopu www.myhers1.com jsou prací skvělé designérky Dominiky Novákové (www.dominikisek.blog.cz ), která do toho se mnou šla. Moc si ji vážím a už jsme také domluvené na další letní kolekci 2014. Ale o co půjde, zatím neprozradíme. Co se týče úspěšnosti, tak upřímně nečekala jsem až takovou. Jsme stále noví, ale i tak objednávky stále jsou a cením si, když pak na Instagramu vidím různé fotky zákaznic s tričkem, je to hrozně milé a dodává mi to další energii pro tvoření.

Jako velká milovnice módy nám určitě dáte nějaký ten typ na léto co na sebe?

Nevím, zda to bude působit originálně, ale na léto miluji maxi šaty, sandále, gladiátorky. Nejlépe se cítím jenom v kraťasech a tílku. Zní to možná jako paradox, když se zajímám o módu a trendy, ale je to tak. Nejsem experimentální, ale když se mi něco k něčemu líbí, tak to tak zkombinuji.  Ještě si neodpustím pastelové a neonové tóny.

Jaké jsou vaše nejdražší kousky, co se týče oblečení,doplňků?

Nejdražší je asi kabelka Michael Kors, kterou jsem dostala k 18.narozeninám. U oblečení ani nevím, tam si úplně na nejdražší kousky nepotrpím. Podle mě by se mělo investovat hlavně do kabelek a bot.

Poddáváte se módním trendům ,nebo nosíte to co vám sluší a co zrovna chcete?

Neřekla bych, že se poddávám. Já se nejlépe cítím v jakémkoli tílku a kraťasech, třeba. Samozřejmě miluji i šaty a občas i tepláky. Teď mě zaujal trend tepláky s vysokými podpatky, kterému se možná poddám.

Jaké další projekty máte do budoucna?

Momentálně nic neplánuji, ale samozřejmě, že za pár měsíců mě něco napadne. Teď se chci hlavně věnovat práci, eshopu, psaní, knížce, akcím a uvidíme, jak to za pár let bude.

Photo by Kateřina Novotná

Pokud jste tak ještě neudělali, tak je pravý čas začít sledovat její blog www.theannettevogue.blogspot.com a FB fan page.