• Fashion News  • Riccardo Tisci odchází z Givenchy

Riccardo Tisci odchází z Givenchy

Módní svět obletěla zpráva, že Riccardo Tisci, kreativní ředitel Givenchy po 12 letech odchází. Ukončila se tím, jedna z nejdelších a nejúspěšnějších ér. Důsledkem jeho odchodu se Givenchy nezúčastní Fashion Weeku v Paříži. Proslýchá se, že by měl spolupracovat s italským módním domem Versace.Módní dům Givenchy, který je členem prestižního sdružení „Chambre Syndicale de la Haute Couture et du pret-a-Porter“, byl založen v roce 1952 návrhářem Hubertem de Givenchy.

 

Riccardo Tisci je italský módní návrhář, který od roku 2005 působil jako kreativní ředitel Givenchy dámské haute couture a ready-to-wear linky. S příchodem návrháře se začala psát nová úspěšná kapitola módního domu Givenchy. Později od roku 2008 byl navíc jmenován návrhářem pánské divize Givenchy.

Riccardo Tisci má velkou zásluhu na oživení slávy francouzského módního domu Givenchy. Svými kolekcemi, do kterých vnáší nádech romantismu a smyslnosti s gotickými prvky vypracoval značce Givenchy zaslouženou pozornost.

“Riccardo Tisci 12 let reprezentoval úžasnou vizi módního domu Givenchy a byl úspěšný, a já bych mu chtěl vřele poděkovat za jeho hlavní podíl na rozvoji Givenchy”. řekl Bernard Arnauld předseda představenstva a generální ředitel LVMH.

Riccardo Tisci poděkoval skupině LVMH, že dostal možnost ukázat svou kreativitu a lásku k módě.

Riccardo Tisci spolupracoval se spoustou celebrit např. Madonnou, Rihannou, Beyoncé a Jay-Z. Se značkou NIKE vytvořil kolekci Air Force. Byla mu udělena cena CFDA  za jeho přínos do světa módy.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4

Renata je stylistka, redaktorka a spoluzakladatelka módního webu Style team Šantovka. Móda a styl je její neodmyslitelnou součástí. Sleduje módní trendy, kolekce našich i zahraničních návrhářů, módní magazíny. Podílí se na stylingu editorialů, produkci módních přehlídek, píše články a pomáhá najít ženám a mužům jejich styl. Móda a to co si oblékáte o vás hodně vypovídá a má velkou moc. Tím co máte na sobě můžete někoho inspirovat, může si vás všimnout váš vyvolený, můžete získat práci snů a hlavně můžete být sami sebou...