• ppl talk  • Robin Barnet: ”Moje motivace je moje rodina, která mě vždy podporuje!”

Robin Barnet: ”Moje motivace je moje rodina, která mě vždy podporuje!”

Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s Robinem Barnetem, světoznámým modelem českého původu, kterého znáte z fashion shows značek jako Versace, Etro a další.

Co je u tebe nového, nastaly nějaké životní změny od posledního rozhovoru pro náš online magazín? 

Od našeho posledního rozhovoru se v mém životě stalo mnoho zajímavých věcí. Měl jsem nějaký volný čas na cestování, takže jsem navštívil nové země, kde jsem se setkal s velmi zajímavými a úspěšnými lidmi a dostal mnoho kreativních nápadů, na kterých právě aktivně pracuji. Jedním z nich je i téma, o kterém dnes budeme mluvit a doufejme, že brzy uvidíte i ty další.

Zaznamenali jsme vznik nové agentury ENTRO MODELS. Co tě vedlo k tomu založit si vlastní agenturu?

Modeling se stal jednou z největších součástí mého života. Věc se má tak: Jsem v modelingu již velmi dlouhou dobu, je to více než 10 let. Po celou tuto dobu jsem měl možnost pracovat s nejlepšími módními návrháři, pro které jsem chodil přehlídky. Fotil jsem hodně editoriálů, kampaní a katalogů… A jednoho dne jsem se dostal do bodu, kdy jsem pochopil, že být “jen” model je pro mě obvyklou každodenní rutinou. Ztratil jsem motivaci, jelikož jsem v modelingu dosáhl všeho, co jsem si mohl představit.

Nápad otevřít si agenturu přišel náhle, když jsem si povídal se svou přítelkyní, která se také modelingu věnuje dlouho. Rozhodli jsme se jít dále, učit a pomáhat novým tvářím na základě našich mnohaletých zkušeností i vlastních chyb.

Robin_PietroFilipi16_17

Jak vnímáš působení konkurečních agentur na českém trhu z postu majitele a zakladatele agentury?

Abych po pravdě řekl, nemám moc času přemýšlet nad jinými agenturami. Určitě v Praze existují dobré modelingové agentury, ale některé z nich mi spíše přijdou jako modelingové továrny, kde většina modelů nedostane péči, kterou by měli dostat a jediná věc, kterou od agentury dostanou, je podepsaná smlouva. Tak či jinak, velmi respektuji každého, kdo v tomto oboru dělá, jelikož je to opravdu těžká a zodpovědná práce.

Jak si správně vybrat vhodnou agenturu, která tě kvalitně zastoupí v modelingovém průmyslu? 

Jednou z nejdůležitějších věcí v agentuře jsou lidé, s nimiž bude model fungovat. Musíte se cítit bezpečně a šťastně, snadno se domluvit a porozumět si. Práce nemusí být “přísně střežené vězení” (smích). Za mě osobně je lepší menší agentura, kde není tolik modelů. Je to dlouhá a těžká cesta připravit nového modela. Bookeři investují hodně své energie a péče, než je model připraven a začne se cítit pohodlně před fotoobjektivem. S menší agenturou je větší šance, že dostanete osobní péči. Také podle mého názoru by všechny počáteční materiály měly být pro modely zdarma. Model by se neměl dostat do mínusu ihned po podepsání smlouvy.

Jaký je vlastně svět pánského modelingu v porovnání s dámským? Jsou to dva odlišné světy a z jakého pohledu je vnímáš ty?

Tato otázka je jednou z nejčastějších. Řekl bych, že dámský modeling je těžší. Ale upřímně oba světy nejsou jednoduché. U modelů je poměrně méně zakázek a menší honoráře v porovnání s modelkami. U dívek jsou zase přísnější kritéria v mírách, delší pracovní doba a samozřejmě musí strávit spoustu času na podpatcích.

já s přítelkyní

Co si myslíš, že je v dnešní době rozhodující pro to, aby bylo možné prorazit ve světě modelingu?

Jednou z nejdůležitějších věcí, kterou vám řekne každý, je reprezentativní vzhled. Ale bylo by pošetilé předpokládat, že to stačí. Neméně důležité jsou vnitřní vlastnosti osoby (výraz, pracovitost, touha uspět, vůle, kreativní myšlení, přátelskost) a samozřejmě dobrá a kvalitní agentura/booker s dobrými kontakty.

Co poradíš začínajícím modelům? Jakým směrem se vydat a jaký by měl být první krok k úspěchu?

Nebojte se něčeho nového, otevřete se tomuto obrovskému světu tvorby, nikdy se nevzdávejte a jděte si za svým snem. Zkuste se stát lepším člověkem, než jste byli včera a buďte dobrým příkladem pro ostatní. Úspěch k vám pak přijde sám.

Pro modeling je nesmírně důležitý vzhled. Kolik času věnuješ péči o sebe samého a co vše to obnáší?

Být modelem znamená být vždy v dobré formě, stavu a náladě. Správná výživa, sport a střízlivá mysl jsou mým životním stylem. Ve skutečnosti považuji za obtížné odpovědět, “kolik času sobě věnuji“, jelikož je to každodenní součást mého života.

Co ti tvoje práce profesionálního modela vzala?  

Vlastně asi nic konkrétního. Žiju život, který je plný příležitostí, kreativních a velmi chytrých lidí. Viděl jsem skoro celý svět a pokaždé se učím nové kultury a jazyky. Každodenní modeling otvírá více a více stran mé povahy a potenciálu, odhaluje mé schopnosti, daruje zkušenosti a vzpomínky.

Robin_PietroFilip16_17a

Existuje něco, co na své práci nemáš rád?

Myslím, že nejvíce asi nemám rád, když lidé nedávají celou svou sílu do práce. Od dětství jsem se držel pravidla “dělej svoji práci pořádně, nebo ji nedělej vůbec”. Hodně lidí, které jsem potkal, nejsou ani upřimní, ani spokojeni se svým zaměstnáním. Agentury, které si účtují peníze za “modelingové školy” a vydělávají peníze na fototestech, to je absolutně zbytečné.

Jaký je tvůj vztah k sociálním sítím? Jsi posedlý Instagramem? Jaké máš nejoblíbenější Instagramery? 

Asi nemám žádné Instagramové idoly (smích), ale jsem velmi pyšný na mého přítele Andre Hamanna, který má přes 1 mil. followerů a stala se z něj Instagramová celebrita. Je to šílené, ale před pár lety, když jsme spolu bydleli v Miláně, měl pouhých 800 followerů.

Jelikož internet má v současné době sílu a moc, tak i já se snažím starat, ať už o své soc.sítě (@robinbarnet) nebo agenturu (@entromodels). Reprezentujeme také ruské modelky a ruská klientela je velmi aktivní na Vkontakte, což je podoba ruského Facebooku, takže tam jsme také velmi aktivní.

Čteš knihy nebo časopisy? Která kniha tě natolik zasáhla, že by si ji podle tebe měl přečíst každý? 

 Mnoho čtenářů se asi s mojí myšlenkou neztotožní, ale na četbu moc času nemám. Poslední přečtenou knihou byla jedna od Störinga “Malé dějiny filosofie”. Nejčastěji čtu noviny, trávím tím čas, když na někoho čekám nebo někam jedu.

Co je tvým životním snem?

Mám jich hned několik, ale tím nejdůležitějším je nebát se, aby se ostatní životní sny staly skutečností a pak samozřejmě zdraví pro mě a mé blízké.

Tvoje budoucí plány a cíle, stanoviska na rok 2017? Čeho všeho chceš dosáhnout a co je pro tebe motivací?

Jak jsem se již zmínil, mám nějaké další projekty, které se snad budou během roku 2017 realizovat. Asi si budete myslet, že je to moc přeslazené na chlapa anebo že si snažím získat vaše srdce (smích), ale moje motivace je moje rodina, která mě vždy podporuje, moje přítelkyně a moji přátelé.


 

15267536_930248507108745_4605309624964923331_n

www.entromodels.com

Facebook ENTRO Models

Instagram: @entromodels