• Lifestyle  • Rozlučte se s letošní „zimou“ po svém a odcestujte do teplých krajin

Rozlučte se s letošní „zimou“ po svém a odcestujte do teplých krajin

Doslova nepředvídatelné zimní počasí nás doprovází již nějaký ten pátek. Sluníčko se střídá s vločkami v nejrůznějších intenzích a my neustále měníme sluneční brýle za čepici. Milovníkům zímních sportů letošní zima přeje a díky dostatečnému množství sněhu hory přilákaly nejednoho nadšence. Stále jsou ale mezi námi i tací, kteří zimu příliš v lásce nemají a nejraději by od ní utekli někam hodně daleko. A proč taky ne? Exotické destinace jsou ideálním řešením, které nestojí tolik, kolik by leckdo myslel. Odhoďte proto strach, pořiďte si krosnu na záda a vydejte se za dobroudružstvím na “vlastní pěst”.

Cesta do ráje vás nemusí stát majlant

Slunce, rozpálený bílý písek, průzračné moře, milí a stále usměvaví lidé, netradiční kultura a vynikající levná kuchyně. To jsou země, jako je Thajsko, Srí Lanka, Filipíny, Indonésie, Vietnam nebo Malajsie. Místa, která rozhodně stojí za prozkoumání a stanou se vaší cestou za velkým dobrodružstvím. Výběr destinací je bezpochyby nepřeberný. My jsme pro vás ale našli pár výjimečných a skvostných ostrovů. Zde je malá ochutnávka.

Thajsko jako jedna z nejvíce vyhledávaných destinací

Přesto, že se Thajsko stalo poměrně komerční záležitostí, stále zde najdete ostrovy s nedotčenou a panenskou přírodou. Pokud budete pečlivě vybírat, natrefíte i na místa, kde jen tak na nějakého turistu nenarazíte. Hodně ale záleží na tom, co od dovolené očekáváte. Jestli jste spíše milovníci ruchu a nočního života, vydejte se na ostrovy jako je Phuket, Krabi, Koh Samui nebo vyhlášený ostrov Phi Phi, který budete důvěrně znát z filmu Pláž s Leonardem Dicapriem. Toužíte-li po odpočinku a klidu, vyplujte na ostrov Koh Lanta. Zde můžete navštívit překrásný národní park, jeskyni a odlehlé zátoky. Skoro na každém rohu volně pobíhají opice a váš celkový zážitek z dovolené umocní nezapomenutelná jízda na slonech.

Zaleťte na Filipíny. Najdete tu nejkrásnější pláž planety

Opravdový ráj na zemi. Jedině tak se dá popsat filipínský ostrov Bohol. Na tomto ostrově vás neohromí pouze bělostné pláže s hebkým korálovým pískem, ale také tropická řeka uprostřed pralesa, kde můžete spatřit nejmenší opičku na světě, nártouna filipínského. Naprostým přírodním unikátem na ostrově jsou “čokoládové hory”. Jedná se o komplex 1268 kopců, které dostaly pojmenování po trávě, která v období sucha hnedně a připomíná čokoládovou barvu.
Ostrov Borocay byl několik let po sobě vyhlášen nejkrásnějším ostrovem světa. A toto uznání si právem zaslouží. Perla Filipín vás učaruje pláží s názvem White Beach, která se pravidelně umisťuje v žebříčku nejhezčích pláží planety.

 Poznejte ostrov Bohů a démonů

Indonéskému ostrovu Bali se přezdívá ostrov Bohů a démonů. Kuta je nejznámějším letoviskem všech milovníků surfování. Díky silnému větru jsou zde opravdu vysoké vlny a koupání si tu příliš neužijete. Když na Bali potřebujete dobré počasí, aby vám vzešla úroda, zavoláte šamanovi. Když si nevíte rady v těžké životní situaci, zavoláte šamanovi. Na Bali, jediném hinduistickém území mimo Indii, prakticky všichni lidé věří v nadpřirozené síly. O krok dál od rušného místa Kuta se ocitnete na souostroví Gili. To se skládá ze 3 malých ostrůvků – Gili Meno, Gili Air a Gili Trawagan. Jedinečnou atmosféru zde vytváří romantické pláže a pohádkové mořské laguny. Silnice tu nenajdete. Místní se dopravují na kolech nebo vozech tažených koňmi.

Letenky, ubytování, strava – žádný problém

Letenka bude pravděpodobně nejvyšší položkou, kterou za dovolenou zaplatíte. Pokud ale budete pravidelně sledovat nabídky portálů nabízející výhodné lety, může se vám ji podařit sehnat za zlomek ceny.

Ubytování v Asii funguje uplně jinak, než jak jste na to možná zvyklí z evropských hotelů. Vzhledem k nepřeberné škále všech možných aktivit, vám bude sloužit spíše na přespání. Nebojte se ho proto zajistit až na místě. V tamních místech to není nic neobvyklého.

Se stravováním budete mít také o jednu starost méně. Zejména v asijských zemích je jídlo za tak nízké ceny, že si budete moci dopřávat nejrůznější delikatesy v podstatě nepřetržitě od rána do večera. Nejeden zkušený turista vám doporučí stravování na ulici.

Nemějte strach vyzkoušet něco nového. Dovolená je především o poznávání a nezapomenutelných zážitcích. Tak ať je taková i ta vaše, ať už pojedete kamkoli!

A na úplný závěr rada, jak přečkat zdlouhavé čekání na letišti. Pořiďte si designovou čtečku knih PocketBook, kterou využijete nejenom na dlouhých cestách.

Euronics_Ctecka e-knih Pocket Book_3299 Kc

čtečka e-knih Pocket Book; cena v síti Euronics 3 299Kč