• Styling  • Satén pro každou příležitost

Satén pro každou příležitost

Toužíte také stát se hvězdou večera? Chcete zazářit na večírku, nebo se jen blýsknout před kamarádkou u sklenky vína? Vsaďte na již osvědčené triky od hvězd červeného koberce. Právě ty totiž určují trendy, motivují nás a inspirují celý svět. Znají totiž svůj vlastní styl oblékání. Ví, co nosit a hlavně, jak to nosit. Saténové šaty nejlépe vyniknou ve společnosti jako dlouhé – společenské, nebo jako tzv. košilkové šaty. Nosí se s psaníčkem v ruce a sandálcích na podpatku.

kolage

Satén je velmi příjemný materiál v jakémkoliv ročním období. Lze ho nosit na večerní akce, přes den, nebo jako spodní prádlo. Jeho hlavní výhodou je, že vypadá dobře za všech okolností a navíc se nemačká. Prostě, když chcete vypadat dobře a zrovna nemáte náladu cokoliv řešit, tak sáhněte po osvědčeném kousku. Saténový vršek jednoduše vezměte k pouzdrové, nebo áčkové sukni a nebo ke kalhotám a máte vystaráno. Hlavně nekombinujte satén s dalším saténovým kouskem. Jak se říká “všeho moc škodí”.

Satén se dnes používá na všech typech oblečení, doplňcích, botách a kabelkách. Záleží jen na vás, kterému kousku dáte přednost. Dejte ale pozor na složení saténu. Dnes už jsou různé náhražky. Pravý, hedvábný satén, je na omak jemný, má jinou strukturu, lepší lesk a jinak se nosí – jinak splývá. Oproti hedvábného saténu je polyesterový satén levnější, ale mnohem méně kvalitní. Náhražku koupíte ve všech barvách a za velmi nízkou cenu. Nicméně tím přijdete o prožitek z pravého hedvábí.

ZDROJE: 1, 2