• Fashion News  • Shopping tip: Backpack Primus

Shopping tip: Backpack Primus

Bez čeho se v poslední době neobejdu? Bez batohu Primus od AlexMonhart. Jedná se o českou značku primarně cílenou na muže, kterou si však zamilovaly i holky. 

Založila jí v nedávné době sympatická a milá slečna Alexandra Monhartová. Ta nevystudovala žádnou přední umělecko-průmyslovou školu, jak by se mohlo zdát, ale filmovou vědu, hudební tvorbu a francouzskou filologii. Nakonec se vydala nelehkou cestou designu v módním průmyslu.

3ares_grande

Zpracování batohu je velmi kvalitní. Spodní část tvoří italská kůže, do které je vyražený znak. Jak mi řekla sama Alex: ”V Čechách není jednoduché sehnat kvalitní kůži”, proto musí často do zahraničí, ale snaží se, aby co nejvíce materiálu pocházelo z domácí produkce. Takže jeho koupí nepodpoříte sweatshop někde v Indii, ale naopak. Model, který jsem si pořídila já má koženou část, na které při nošení zůstává specifická patina, což dodává každému batohu na jedinečnosti. Geniální je, že se dá batoh lehce upravit na větší psaníčko nebo kabelku. Batoh je natolik multifunkční, že není problém ráno vyrazit s batohem na kole do práce a večer po práci rovnou s kamarádkami na drink do klubu ale už s kabelkou. Navíc se do něj přesně vejde souprava do fitka. Je to jeden z těch kousků, u kterých si řeknete, že ta investice za to opravdu stojí a jen tak neomrzí.

IMG_7998

 

Zdroj: 1, 2