• Lifestyle  • V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA

V JEDNODUCHOSTI JE KRÁSA

Tahle nádherná residence v kalifornském Culver City byla realizována kreativním týmem architektonického ateliéru RILEY ARCHITECTS, kteří v tomto projektu naplno prokázali svůj cit pro jemný a vyvážený design.

Při pohledu z ulice není dům nijak výrazný. Jednoduché kubistické tvary a fasády v bílé barvě, částečně obložené dřevem dokonale splývají s okolní zástavbou. O to větší překvapení nás pak čeká uvnitř! Designéři se rozhodli sladit interiér do zemitých barev, na několik místech rozbitých odstíny tmavého tyrkysu a pastelových barev. Hlavní společenský prostor s otevřenou dispozicí zabírá většinu přízemí domu. Podlahy z pravého dubu jsou doplněny povětšinou vestavěným nábytkem v bílé barvě. Srdcem celého domu je již tradičně kuchyně s opravdu velkorysým varným ostrůvkem, jež plynule navazuje na úžasnou venkovní jídelnu v klidném patiu. Místo tradiční dlažby či skla, byly jako obklad stěn v kuchyni použity dřevěné palubky, namořené jemně šedou barvou. S jednoduchostí tvarů kuchyňské linky pak dokonale kontrastuje oválný jídelní stůl z leštěného ořechového dřeva, doplněný nesmrtelnými tyrkysovými židlemi Vitra v designu manželů Eamesových. Z šedesátých let minulého století také pochází velmi efektní designové svítidlo z foukaného skla přímo nad stolem. Jak již bylo zmíněno výše, tento prostor je pomocí prosklených skládacích dveří spojen s patiem, osázeným množstvím vonných bylin a subtropickou květenou. Venkovní jídelna s jasně zelenými kovovými židlemi pak přímo zve k posezení při sklence dobrého vína a nedaleké barbecue s velkorysou pracovní deskou a plynovým grilem je ideálním místem pro přípravu steaků či jiných specialit, aniž by člověk musel neustále odbíhat do kuchyně. Na kuchyni a jídelnu pak navazuje opravdu minimalisticky zařízený obývací pokoj sladěný do jemně karamelové a bílé, odkud se po stylovém schodišti, s provazovým zábradlím, dostaneme do soukromých prostor skrývajících se v prvním patře.

Soukromé prostory v prvním patře jsou pak řešeny ve stejném duchu jako společenská zóna v přízemí. I zde najdeme designové solitéry jako například stůl Tulip od Aera Saarinena na horní galerii, či již ikonickou lampu Lady Jane v designu Marca Sadlera v hlavní ložnici.

Poděkování a zdroj fotografií: Riley Architects, Jeff Goldberg