• Lifestyle  • SIGNAL festival za měsíc již počtvrté změní tvář Prahy

SIGNAL festival za měsíc již počtvrté změní tvář Prahy

Čtvrtý ročník festivalu světel SIGNAL se bude konat v Praze jako již tradičně od čtvrtka do neděle, tentokrát v termínu od 13. do 16. října. Divákům nabídne dvacítku instalací včetně oblíbených videomappingů, světelných uměleckých objektů a děl i interaktivních instalací, na kterých si návštěvníci budou moci otestovat vlastní kreativitu. Poprvé SIGNAL festival uvede i denní program určený především dětem. V kupoli SIGNAL Dome se právě pro ně bude promítat sférické představení na téma české historie.

Naším cílem je vtáhnout návštěvníky co nejvíce do děje, plánujeme tudíž poměrně hodně interaktivních instalací a instalací, které mají díky propojení vizuální a hudební stránky opravdu strhující atmosféru. Dvě třetiny z nich si navíc odbydou v Praze premiéru, naši diváci budou úplně první, kdo je budou moct vidět a zažít,“ říká ředitel festivalu Martin Pošta.

 

I letos budou mít návštěvníci festivalu se smartphony s jakýmkoli operačním systémem možnost stáhnout si festivalovou aplikaci. Ve které lidé najdou podrobnou interaktivní mapu festivalu, aktuality z místa a veškeré informace o instalacích i doprovodném programu. Její bezproblémové využití zabezpečí volná wifi síť.

sas-1906-signal-2015-final

Doražte 13. a 16. října do centra Prahy a užijte si nezapomenutelnou atmosféru festivalu světel, kde na vás čekají desítky světelných instalací v nádherných částech Prahy. Letos si na své přijdou poprvé i děti.

Zdroj: 1