• Styling  • Street Style v ČR?
streetstyle

Street Style v ČR?

Český street style – existuje nebo ne? Kdybych se nad touhle otázkou měla zamyslet před 3 lety, přikláněla bych se spíše k názoru, že bohužel neexistuje. Poslední dobou, ale čím dál více narážím na fotky z ulic České republiky a stále víc mě baví. Ano, samozřejmě se to zatím nedá srovnávat se zahraničím, které je zkrátka vždy o něco napřed. V zahraničí je spousta fotografů, kteří se zabývají výhradně fotografováním stylově oblečených lidí na ulici, což si myslím u nás taky ještě docela chybí. Přesto je pravda, že už jsme na tom opravdu lépe, než tomu bylo dřív. Pomalu ale jistě, už se objevuje více street stylových blogů a dokonce si občas říkám: To je opravdu holka z České republiky?“  Také když narazím na street style fotky z různých módních událostí, jsem mile překvapena. Dříve nejen, že bylo málo vkusně oblečených lidí, ale bylo i málo takových fotek.

Když procházím ulicemi Prahy, potkávám stále více a více krásně oblečených lidí. Přesto si myslím, že nám ještě pořád u nás chybí odvaha. Jsem přesvědčená o tom, že se po naší krásné zemi pohybuje obrovské množství lidí s úžasným vkusem, jen bohužel nízkým sebevědomím – co by na to řekli lidi? Mám zkrátka pocit, že to jediné, co nás tady tak brzdí, abychom dohnali zahraniční státy, je právě odvaha být sám sebou. Spousta lidí módu neřeší a berou ji jen jako povrchní záležitost, vždyť jsou přece důležitější věci než se oblékat podle posledních trendů. Přesto mám pocit, že spousta z těchto lidí večer zasedne ke svému počítači a prohlíží si street stylové fotky a říkají si, že by se také rádi takto oblékali. Pak přijdou na řadu výmluvy, jako že na to je potřeba spousta peněz a že nemají čas sledovat módní trendy a mnoho dalších. Jenom že není to ani o trendech, ani o penězích ani o vyšším postavení. Je to zkrátka o stylu a vkusu daného člověka. Vždyť jak jinak vyjádřit svou osobnost, své postavení k životu, než právě módou? Móda je zábava, umění, inspirace, styl života.

Když se tedy opravdu zamyslím nad tím, zda v Čechách existuje street style nebo ne, docházím k závěru, že ano. Jen se zrodil teprve nedávno a proto ještě úplně nedozrál a tak je potřeba na něm každý den pracovat a starat se o něj, abychom za pár let mohli s jistotou říci – ano, existuje. Nic se nezmění ze dne na den, ale už teď si myslím, že jsme na dobré cestě.

street street streetstreet

 

Zdroj obrázků: 1, 23