• Styling  • Streetstyle by Dailystyle.cz

Streetstyle by Dailystyle.cz

Styl, který nás obklopuje v ulicích, by neměl být zanedbáván. Městskou módu utváříme především my sami, tak ji tvořme krásnější ku obrazu svému! Přinášíme vám několik tipů, se kterými v metropoli nezaniknete. Inspirujte se!

Kabáty – neobvyklé nové střihy, velké výrazné vzory. Odvažte se a vklouzněte do nějakého nadčasového kousku. Už odbylo mdlým tmavým barvám. Přichází nové roční období a s ním i životabudící barvy. Pokud nedisponujete zrovna vysokou postavou, můžete svůj pas zvýraznit širokým koženým páskem. Uvidíte, jak vaši siluetu podtrhne! Pohrajte si s kontrasty – k výraznému kabátu obujte martensky nebo lehkou průsvitnou plastovou kabelku.

Svetry – bez tohoto kousku by si málo z nás dovedlo představit nadcházející chladná rána. Každá se minimálně jednou potřebujeme pořádně zachumlat, nebo dělat, že pro okolí právě neexistujeme. Velkou váhu přikládejte volbě materiálu. Mezi ty nejhřejivější a zároveň nejkvalitnější beze sporu patří vlna nebo kašmír. Takové svetry už nepotřebují přikrášlovat složitými vzory, textura utvoří minimalistický elegantní vzhled. Vsaďte na jednobarevnou klasiku.

Maxi šály – omotají se vám kolem krku jako had a nebudete je chtít sundat. Zkuste sladit s kabátem, kabelkou nebo třeba baretem. Vázat se dají několika způsoby, stačí si chvilku pohrát a výsledný dojem může působit velmi sofistikovaně.

Boty – sněhové závěje nás už (snad) nadobro opustily, a tak je na čase dopřát pohodlí našim chodidlům. Na běhání po městě skvěle poslouží tenisky. Stačí si jen vybrat, které vám nejlépe padnou. Na trhu se nabízí mnoho střihů, tvarů, vzorů… sneakers, slip-on nebo i ty na platformě.

Doplňky – jsou nezbytnou součástí každého outfitu. Ledvinky zažily velký comeback již předešlou sezónu. Dokáží nahradit pásek a přitom plnit i další praktickou funkci – klíče a další malé nezbytnosti máte stále při sobě. Kabelky prošly poslední dobou inovací, resp. jejich ucha. Byla nahrazena kovovými rámy, které tak tvoří pomyslnou klenbu nad elegantním kouskem.

Móda je umění.  Móda je prostředek komunikace. Móda je způsob sebevyjádření. Móda jsme my. Přemýšlejme nad tím, co chceme ostatním sdělit.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6