• Lifestyle  • STYLOVÝ LOFT V BARCELONĚ

STYLOVÝ LOFT V BARCELONĚ

Kombinace industriální architektury a eklektického stylu vypadá vždycky dobře a navíc je pořád trendy. Proto se k ní k stále kloní mnoho interiérových designérů, kteří tak defakto sázejí na jistotu.
Tento loft, jež byl realizován v prostorách bývalé dílny nedaleko centra Barcelony je skvělým příkladem, že není nutné nakupovat nový a předražený nábytek. Stylová atmosféra se dá totiž vytvořit i za použití zcela běžných věcí. Jedinečný prostor byl designéry oblečen do bílé barvy a to včetně ocelových traverz a nosných sloupů se secesními hlavicemi. Původní sekční ocelová okna byla zrekonstruována a jsou tak nejen jistou reminiscencí původního účelu tohoto místa, ale zároveň propouštějí do celého bytu množství denního světla. Stavebně je oddělena pouze kuchyně a koupelna, které nalezly své místo v bývalých kancelářských prostorách dílny. Zbytek bytu tvoří jeden velký openspace, jež je hlavní společenskou zónou a ložnicí zároveň.
Ložnice byla od velkorysého obývacího pokoje oddělena sádrokartonovou příčkou, k níž byly z druhé strany přistaveny jednoduché skříně. Nejedná se tak pouze o oddělení jednotlivých funkčních zón bytu, ale vznikl tak zároveň dostatek úložného prostoru.
Byt byl zařízen ve svěžím duchu za použití mnoha vintage kousků nábytku, který je oživen několika designovými kousky. Bílá se zde prolíná se zemitými odstíny a přírodním dřevem, použitým pro podlahy. Jako kontrastní barva pro oživení konceptu byla použita černá. Ve většině prostor nalezneme opravdu netradiční kousky nábytku, jako jsou například lékárenské vitríny, použité namísto kuchyňských skříněk, či kovový kancelářský stůl z 50. let.

Poděkování a zdroj fotografií: HOUZZ