• Fashion News  • Teniskové novinky, které by vám neměly uniknout

Teniskové novinky, které by vám neměly uniknout

Květen přinesl na trh spoustu nových kolaborací známých značek ze světa tenisek, které rozhodně stojí za zmínku a neměly by uniknout vaší pozornosti. Jako první se podíváme novinky od značky CONVERSE, které jsou hned dvě.

CONVERSE X DRKSHDW

Converse spolu s Rickem Owensem pokračují v úspěšné spolupráci, která nabízí jeden ikonický model za druhým, a tentokrát vdechují nový život siluetě TURBOWPN v temně hnědé barvě. 

První TURBOWPN silueta byla představena v srpnu 2021 a po necelém roce se vrací opět s ambicí propojit dohromady tradici sportu a módy v odvážné jednobarevné podobě. Na první pohled čitelná estetika 80. let a basketbalu nabývá podoby luxusní fashion boty. Moderní minimalismus propůjčil modelu monochromatický vzhled a vtiskl mu soudobý design, vše ale s maximalistickými ambicemi.   

Původní Converse Weapon debutovali na NBA hřišti v roce 1986 a byly ve své době technicky inovativní. Staly se rychle populární mezi největšími basketbalovými hráči své doby. Rick Owens si dal záležet, aby hlavní znaky tohoto ikonického modelu zůstaly, a naopak ještě více ožily skrze designérsky ambiciózní prvky. 

Limitovaná kolekce je v prodeji od 3. května v Converse obchodě ve Westfield Chodov. 

CONVERSE AEON ACTIVE CX

Converse a A-COLD-WALL* pokračují v úspěšné spolupráci, která tentokrát dala vzniknout zcela novému modelu Aeon Active CX. Futuristická silueta vycházející z estetiky Samuela Rosse dává vyniknout inovativní Converse CX technologii.

Konceptuální vize Samuela Rosse a A-COLD-WALL* čerpá z londýnské subkultury a netradičního pohledu na hegemonické disproporce. Zdůrazňuje protichůdné síly, které existují všude okolo nás, a dává jim vyniknout díky své specifické urbánní zkušenosti a přenáší je jak do avantgardní módy, tak i do uměleckých instalací. DNA značky má v sobě zakódovaný streetstyle Anglie, který se projevuje v každé nové kolekci. 

Aeon Active CX obsahuje 12 % recyklovaného odpadu z tovární výroby, který končí na zemi v podobě odřezků z výroby. Díky recyklaci tvoří odlehčený, funkční, a především udržitelný materiál.

KOLEKCE PUMA x GARFIELD je inspirovaná oblíbeným kresleným kocourem a jeho láskou k jídlu – nabízí lahodné pochoutky pro hladové kočky. Hravé designy pro děti i dospělé vynikají výraznou barevností a zábavnou grafikou.

PUMA se s kultovní komiksovou postavičkou GARFIELDA setkávají v debutové kolekci pro děti i dospělé, kde obě kočky spojují své síly.

V kolekci pro dospělé i děti najdeme mikiny, trička, kraťasy a tepláky s jednotnou grafikou samotného Garfielda. U obuvi klasického modelu Suede je použita odvážná grafika a hravé detaily jako například výrazná visačka s nápisem: „Big fat hairy deal!“. Kolekce nabízí také doplňky, jako jsou čepice, batoh či nákupní taška. Děti se mohou těšit na zábavné doplňky, jako je taška přes rameno nebo ledvinka s Garfieldovým obličejem na přední straně.

Garfield, jehož autorem je kreslíř Jim Davis, je nejrozšířenějším komiksem na světě. Od svého vzniku v roce 1978 se objevil tento zrzavý kocour ve filmech, televizních pořadech i divadelních představení. Dokonce byl oceněn čtyřmi cenami Emmy za vynikající animovaný pořad.

Kolekci PUMA x GARFIELD bude od května k dostání v Queens, ve Footshopu a na PUMA.com.

Vans představuje Gingham Print na ikonických klasikách

Gingham Block Collection spojuje smíšené potisky a výšivkové detaily na klasických modelech

Pro tuto jarní kolekci návrháři Vans přepracovali tři siluety Classics – Authentic, Sk8-Hi a Classic Slip-On – prostřednictvím inovativních vzorů, barevných provedení a detailů výšivek. Gingham Block obsahuje nesourodé ztvárnění barevného ginghamu pro svěží pohled na ikonický kostkovaný potisk.

Kolekce začíná s Authentic, což je hlavní postava této kolekce. Svršek je zdobený nebesky modrým ginghamem s motivy třešní, každý čtvrtý panel představuje řadu stylu gingham v jasně oranžové a tmavě modré barvě, což přidává temperamentní design klasické siluetě. Následuje Sk8-Hi Tapered, tento časem prověřený styl zahrnuje charakteristické gumové vaflové podrážky a štíhlou siluetu. Sk8-Hi Tapered se vyznačuje živými, vícebarevnými bloky smíšených ginghamových potisků. Sortiment zakončuje Classic Slip-On s tradičnějším celoplošným ginghamovým potiskem v poutavém načervenalém odstínu.

Kolekce Gingham Block bude možné zakoupit na Vans.eu a maloobchodních prodejnách Vans.