• Fashion News  • Vasky představují nový concept store a spolupráci s Maappi

Vasky představují nový concept store a spolupráci s Maappi

Značka Vasky má svůj rodný Zlín v srdci. Otevřela tam společný concept store se značkami Bagind a Wuders a ve spolupráci s Maappi vytvořila k oslavám 700 let Zlína limitovanou kolekci bot.

Partnerství, přátelství a poctivé řemeslo nás zavedlo 12. května do Zlína, kde jsme se zúčastnili slavnostního otevření concept storu značek Vasky, Wuders a Bagind. Pokud někdy zavítáte do Zlína, určitě doporučujeme společnou prodejnu, kterou najdete na adrese tř. Tomáše Bati 193, navštívit, protože nákup zde je zážitek. Nejen že si budete moct prohlédnout a koupit kvalitní české výrobky, ale také se pokocháte designem, díky VR brýlím nahlédnete do výroby, kterou vás provede přímo zakladatel značky Vasky Václav Staněk, zhlédnete film nebo si odpočinete na terase, na které bude možné uskutečnit také různé přednášky či jiné akce.

Zakladatelé Lukáš Matějček, Jan a Dominik Herkovi spolu s bratrem Václavem a Václav Staněk, který vedle Vasek má podíl i v Bagind a Wuders, představili historii značek i cestu, která vedla k partnerství a samotnému vzniku prodejny.

Toto místo je pojícím prvkem několika příběhů, Lukyho z Bagind, kluků z Wuders a v neposlední řadě příběhu Vasek. Jsou to značky kdysi naivních mladých kluků, kteří měli sny a snahu si život vymyslet podle svého. Můžu jen říct, že jsem rád za to, že jsem součástí těchto značek, že jsme se v sobě navzájem nespletli, když jsme firmy zakládali jen pár týdnů po tom, co jsme se poznali. Jsem vděčný, že tyto příběhy/značky existují a úspěšně pokračují již více než 5 let, že máme stejné hodnoty a víme kam jdeme,“ řekl na úvod Václav Staněk.

Tahle prodejna je pro nás jako majitele zhmotněným důkazem partnerství a hlavně přátelství. Když Bagind kdysi otevíral svou první prodejnu, kterou měl společně s Vaskami, kluci z Wuders u toho byli jako ti, kdo vyráběli nábytek do našeho interiéru. Teď po letech už tady stojíme společně jako tři silné brandy, které chtějí šířit zprávu o tom, že poctivé řemeslo stále žije a k tomu je cool,“ dodal cestovatel Lukáš Matějček a Jan Herka z Wuders doplnil, že pro hodonínskou značku bylo otevření první prodejny právě ve Zlíně, pod jednou střechou se dvěma spřízněnými značkami, jasnou volbou. Díky tomu, že do Zlína to z Hodonína, odkud pocházíme, není daleko, budeme se tu čas od času potkávat s našimi zákazníky i my s bráchou. Zpětná vazba a osobní přístup je pro nás totiž stěžejní.”

Dvě patra poctivých výrobků

Dvoupatrová prodejna vychází z nového konceptu, v němž se propojují industriální a moderní prvky, motiv cihel odkazuje na zlínskou architekturu a nechybí ani pro Vasky typická zlatá barva. Interiér doplňují rostliny či autorské fotografie z ekvádorské džungle a jejich obyvatel z kmene waorani a také z indického pouštního města Jaisalmer, které pořídil Lukáš Matějček na svých cestách.

Celý prodejní prostor uzavírá značka Wuders vyrábějící kvalitní nábytek z masivu v kombinaci s kovem, která do této chvíle fungovala pouze v online prostředí. Prostor je koncipován jako jednotlivé místnosti domu, od jídelny, přes obývací pokoj až po pracovnu, tak aby se zákazník mohl naladit na své potřeby v daném prostoru. Zákazníci si zde mohou výrobky nejen osahat, ale také si navrhnout vlastní konfigurace výrobků.

Slavnostního otevření se mimo jiné zúčastnili i herec Marek Lambora nebo primátor Zlína Jiří Korec, moderace se ujal Martin Vévoda. Součástí programu byla i přehlídka pánských modelů studenta ateliéru Designu oděvu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíne Tomáše Maliňáka.

Zlín na nohou

Značky představily i své plány do budoucna. Od června budete moct exkluzivně na zlínské prodejně zakoupit limitovanou edici bot s designem od Maappi. Spojení značek Vasky a Maappi není náhodné. Obě kráčejí cestou umění, která Matějovi Hoškovi, designérovi s poruchou autistického spektra, přináší klid a způsob komunikace s okolním chaotickým světem. Jeho nezaměnitelný rukopis se v limitované edici, vzniklé k příležitostem oslav 700 let Zlína, propojuje s tím, co je pro toto město tak typické, umem poctivé ševcoviny. Lokální značky Vasky a Maappi do společného uměleckého díla vtiskly svou stopu. Limitovaná edice 30 párů slip on Leny bude k dispozici na zlínské prodejně ve velikosti 38–43 za 3 399 Kč.

Během slavnostního odpoledne byly návštěvníkům dále představeny nové barevné odstíny barefoot obuvi (růžový) a veganských tenisek (béžový), o kterých rozhodovali sami zákazníci.

Během výletu na Moravu jsme v rámci programu nakoukli také do výroby Flexiko, kde vznikly první Vasky a např. ikonické farmářky zde stále vyrábějí, a prohlédli si logistické centrum v areálu Svit. Navštívili jsme i budovu 21 – Baťův mrakodrap, jednu z prvních výškových budov v Evropě, na jejíž střechu jsme se vyvezli výtahem Páternoster. Pro nás doslova neopakovatelný zážitek.

Zdroj: Vasky archiv