• Lifestyle  • TOP Instagram friendly lokací v Praze

TOP Instagram friendly lokací v Praze

O tom, že Instagram začíná být používanější sociální sítí než třeba facebook či twitter, není pochyb. Fotky, komentáře, ale především hastagy mají dnes neuvěřitelné slovo v lidské společnosti. Díky této aplikaci můžete sledovat lidi, které nemáte šanci naživo potkat, dozvědět se o zajímavých akcích, vaříte podle receptů od foodblogerů a neméně se Instagram využívá jako pomocník při cestovaní. Věřte, že insta místa nejsou jenom v zahraničí, ale i u nás. Tady máte 5 TOP Instagram friendly lokací v Praze, která jsou hojně navštěvovaná a focená turisty.

Pražský hrad

Zřejmě nejznámější a nejnavštěvovanější památkou Prahy je Pražský hrad. Toto místo, kde od 9. století žila česká knížata, později králové (dvakrát byl i sídlem císaře Svaté říše římské) a nyní je rezidencí prezidenta, patří k jedním z nejfotografovanějších staveb u nás. Nejen turisté si fotí celý objekt, katedrálu sv. Víta, Zlatou uličku a mnoho jiných jeho částí. Na instagramu se nejčastěji objevuje logicky pod hashtagem #prazskyhrad, #praguecastle, #pragburg.

Nový svět

Dalším instafriendly místem je ulička kousek od Pražského hradu nesoucí název Nový svět.  Jedná se o jednu z nejhezčích uliček Prahy opředenou mnoha příběhy. Bydleli zde mimo jiné filmaři, malíři, spisovatelé. Přesto, že je ulička jen pár minut od hradu, je v ní neobvykle klidno, jako by se tady zastavil čas. Najdete zde několik restaurací, skvělou kavárnu nesoucí stejnojmenný název, tedy Nový svět, letní scénu divadla Ungelt, ale hlavně na vás dýchne nepopsatelná atmosféra. Na instagramu ji naleznete pod hashtagem #novysvet.

Tančící dům

Kousek od Karlova a Palackého náměstí najdete atypicky řešený dům, v jehož útrobách se konají výstavy, je zde vynikající restaurace a na střeše si pak můžete dopřát drink a pokochat se výhledem na Vltavu. Řeč není o ničem jiném než o Tančícím domě. Tato budova patří k jedné z nejvíce focených v Praze. Na instagramu ji naleznete pod hashtagy #tancicidum, #dancinghouse.

umělá jeskyně Grotta

Pokud patříte mezi milovníky renesančního stylu, fontánek, nádrží, pak byste neměli vynechat návštěvu parku Grébovka a především pak uměle vytvořené jeskyně Grotta. Stavba  byla zrekonstruována a slavnostně otevřena roku 2011 a pro její autory,  architekta Barvitia, stavitele Havla a jeho asistenta, bylo inspirací Berlínské akvárium, umělé jeskyně ve Zhořelci a fontány v Kasselu. Před vstupem do jeskyně je fontána se sochou Neptuna. Kombinace jeskyně, sochy, zeleně je Grotta jedním z top insta míst, nejen Grébovky. Naleznete ji logicky pod hashtagem #grottauhavlickovych sadu.

Troja bridge

Karlův most, Jiráskův most či Palackého most patří jednoznačně mezi nejznámější mosty našeho hlavního města a zná je skoro každý. Víte ale, že jedním z nejvíc instagramových mostů je tzv. Troja bridge? Troja bridge, který byl otevřený roku 2014, je 262 metrů dlouhý, ocelový most vedoucí přes Vltavu z Partyzánské ulice do ulic Nová Povltavská a Trojská. Roku 2015 získal cenu Award of Excellence v kategorii mosty, kterou pořádá Evropské sdružení ocelových konstrukcí. Na instagramu jej naleznete pod hashtagem #trojabridge.

Které instafriendly místo si vyberete vy?

Zdroje:1,2,3,4,5,6