• Styling  • Trekingové tepláky – módní hit dnešní doby

Trekingové tepláky – módní hit dnešní doby

Domníváte se, že trekingové tepláky patří pouze ke sportu? My vám v tomto článku ukážeme, že tomu tak už nějakou dobu není, a že si luxus tohoto kousku můžete dopřát téměř neomezeně, a to po celý den.

Samozřejmě nemáme my, ani světové módní domy na mysli tepláky s pěti pruhy na boku, které pořídíte na každém stánku. Mluvíme o teplácích, které mají šmrnc. Takové, ke kterým si můžete vzít lodičky na podpatku i slušnější halenku.

Hlavním bodem, který je třeba dodržovat, je správně zvolená délka a správný střih. Pamatujte tedy, že krátké tepláky do zvonu si mohu dovolit ženy vysokého vzrůstu, jelikož tato délka má tendenci zkracovat. Pokud chcete pohodlné tepláky obléknout i na ven, do města či nákupy, měly by být dostatečně dlouhé, nejlépe k nebo pod kotníky, které si může obléknout každá žena nízké či vysoké postavy.

Vyvýšený sed a volné nohavice jsou kombinací, která vládne. Stejně tak jako barvy ve všech svých odstínech a provedeních – od černé, červené přes modrou, zelenou po bílou nebo například i žlutou. V provedení se také meze nekladou, proto se nebojte proužkům či květového vzoru. Tepláky také mohou být vylepšeny malým rozparkem o kotníku. Typickou ukázkou můžou být šarlatové tepláky s bílými proužky a malým rozparkem na boku, které působí jako společenské kalhoty.

Jak kombinovat a kam je nosit

Nebojte se tepláky nakombinovat s klasickou mikinou, svetrem či bomber bundou, křivákem i kratším kabátkem. Vše samozřejmě závisí na osobním stylu oblékání.

Obuv pak zvolte podle počasí, a to v podobě lodiček, tenisek, pantoflí či kotníkovýh bot na vysokém podpatku.

Kousek se hodí jak do města, na nákupy nebo jen tak na ven, ale klidně i do kanceláře. Pokud si nebudete jistá, přidejte k teplákům a halence důmyslný a výrazný šperk a v tomto případě bude bohémský styl na světě raz dva.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14