• Lifestyle  • DOPIS OD ŠÉFREDAKTORKY: TEĎ JE ŽIVOT!

DOPIS OD ŠÉFREDAKTORKY: TEĎ JE ŽIVOT!

12 nových kapitol, 365 nových šancí…teda už jen 351.

Víte, jak to chodí. Nový rok ztělesňuje nové příležitosti a sny, alespoň pro většinu z nás. Každý jsme jiný a máme různé priority, ale dovolila jsem si sepsat pár tipů, jak přeci jen zlepšit tento rok a doufám, že v tom najdete nějakou inspiraci i Vy.

1.ČAS

Dříve jsem úplně nerozuměla tomu, proč je to vlastně to nejvzácnější, co máme, ale čím jsem starší, tím se nad tím více pozastavuji. Čas je opravdu ten nejdražší dárek, který jsme schopni někomu dát. Začněme ho trávit se správnými lidmi, kteří při nás stojí a nabíjí pozitivní energií. Naše okolí nás napřímo ovlivňuje a jak se říká my sami jsme průměrem pěti lidí, se kterými se stýkáme nejčastěji.

2. UPŘÍMNOST

Naučme se být upřímní hlavně sami k sobě. Položme si otázku a férově na ní odpovězme: ”Jsem šťastný člověk?” Pokud ano, tak asi rovnou můžete přestat ztrácet čas dalším čtením (viz. bod 1.). Pokud ne, tak pojďme dále do hloubky problému a odpovězme si upřímně, proč tomu tak je. Co od života opravdu chceme?

3. ODVAHA

Jakékoli změny a nové začátky se ruku v ruce pojí s odvahou. Pokud chceme něco změnit nebo něčeho dosáhnout, musíme ji v sobě najít a jít do toho naplno. Pojí se to i s předešlými body. Víte, co opravdu od života chcete? Víte, s kým ho chcete strávit? Seberte odvahu a jděte si za tím. Není čas, ztrácet čas a žít život jen na 50 %.

4. PROBLÉMY

Všichni je máme a každý jim čelíme různými způsoby. To je to, co nás od sebe odlišuje – přístup, jak se s nimi popereme. Neodkládejme nic na potom, řešme je teď hned, i když se nám do toho zrovna nechce. Tyhle věci pak s časem začínají zapáchat a to přece nechceme. Já se poslední dobou snažím k většině problémů přistupovat jako k určité lekci a musím uznat, že nejvíce mě vždy posunuly negativní zkušenosti. Nezapomínejme a neopakujme jedny a ty samé chyby, učme se z nich a jděme dále.

5. PŘÍTOMNOST

Žijeme teď a tady! Spalme mosty, které nás nenechávají se posunout dále. Neztrácejme energii tím, že budeme snít o tom, jaké by to mohlo být, kdyby … Minulost už nezměníme a budoucnost neznáme. Začněme žít dnešním dnem a pojďme z něj vytlačit maximum. Teď je okamžik, na kterém zálěží nejvíce! Teď je život!

6. JÁ

Začněte si věřit. Věřte Vašim snům a nápadům. Dokud to nezkusíme, nemůžeme si být jisti, že to nevyjde. A kdyby to nevyšlo, nebudeme další léta žít s pocitem ”a co kdyby”, získáme další zkušenosti a posuneme se dále.

Buďme sami sebou. Nenechme se tolik ovlivňovat obrázkem toho, jak by to mělo vše správně vypadat, který máme každý v naší hlavě. Každý jsme unikát a každý jsme v něčem jiný, než ten druhý. Snažme se tedy více se srovnávat sami se sebou a s tím, jací jsme byli včera, minulý týden, loni a kam jsme se za tu dobu posunuli.

Přemýšlejme stále o tom, co nám dává více energie, co nás baví, dělá silnějšími a lepšími a pojďme letos opravdu žít na plné obrátky!

Máte nějaké další tipy, jak zlepšit letos svůj život? Co nějaké speciální plány? Podělte se o své zkušenosti v komentářích.

 

Evgenia Klochay