• Events  • TVÁŘÍ MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND 2013 JE SLOVENSKÁ TOPMODELKA VIERA SCHOTTERTOVÁ

TVÁŘÍ MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEKEND 2013 JE SLOVENSKÁ TOPMODELKA VIERA SCHOTTERTOVÁ

Na tiskové konferenci v hotelu InterContinental byla slavnostně představena tvář módní události Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend 2013. Pro loňskou kampaň propůjčila svou tvář Simona Krajinová, pro letošní rok přebírá pomyslnou štafetu slovenská topmodelka Viera Schottertová.  Podle Olo Křížové, kreativní ředitelky projektu,Viera dokonale splňuje představu silné a uvnitř zároveň křehké ženy, která ve své smyslnosti odhaluje přirozenou krásu a jedinečný styl. Již dříve na příklad spolupracovala s módními domy jako je Armani a nafotila celosvětové kampaně kosmetiky Chanel.

MBPFW je zaměřen na podporu lokálního módního trhu. V současnosti je přihlášeno více než 35 českých návrhářů a sedm módních značek. Doprovodný program slibuje Fashion Showroom, výstavy, soutěže na podporu mladých módních návrhářů i začínajících fashion fotografů a mnoho dalších módních eventů.

Těšit se můžeme na Kateřinu Geislerovou, Hanu Stocklassovou, Petru Balvínovou, Hanu Havelkovou, Chatty, Pavla Brejchu, Vladimíra Staňka, Jakuba Polanku, který se zúčastnil tiskové konference jako čestný host, stejně jako majitelka butiku Simple Concept Store, Tamara Kotvaldová. Její exkluzivní butik připravuje fashion show a Louboutin párty, kde budou moci návštěvníci obdivovat kousky s ikonickou červenou podrážkou.

Program samozřejmě myslí i na začínající designery. I na letošním ročníku je připravena prestižní módní soutěž START-UP pro studenty a čerstvé absolventy oděvních a uměleckých českých a slovenských škol, tentokrát s tématem ” Bod zrodu”. V rámci tiskové konference byla vyhlášena soutěž pro studenty fotografických škol a blogery, kteří mohou své módní fotografie zasílat až do 16.8. Následně odborná porota v čele s Robertem Vanem, Tonem Stanem a Matúšem Thótem vybere deset nejlepších autorů, z nichž absolutní výtěz získá profesionální fotoaparát značky Canon a možnost nafotit módní editorial v prestižním magazínu.

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na www.fashionweekend.cz