• Lifestyle  • Tyto módní knihy vám nesmí chybět v knihovně

Tyto módní knihy vám nesmí chybět v knihovně

Módní knihy jsou plné inspirace, která vám může pomoci lépe pochopit svět módy. Dozvíte se v nich plno informací od historie až po současnost. Přinášíme vám pár našich tipů.

The Little Dictionary of Fashion: A Guide to Dress Sense for Every Woman

Tato kniha od Christiana Diora poukazuje na základní věci, které by žena měla o módě vědět. Najdete v ní, jak si uvázat šátek, co nosit na svatbu či jak vypadat elegantně. Hodí se ženám každého věku, otevře vám obzory ohledně módního odvětví. Odpoví vám na všechny vaše dotazy a dovede k vám sebevědomí ohledně všeho, čím jste si předtím nebyli jistí. Základní tři hesla, kterými se autor řídí jsou: jednoduchost, péče a dobrý vkus. V knize najdete i plno krásných malůvek či fotografií.

Že neznáte autora této knihy? Pojďme si ho představit. Christian Dior byl francouzský módní návrhář, který se zapsal do mysli všech milovníků módy. V roce 1946 založil Módní dům v Paříži. Do dvanácti let už rozšířil své podnikatelské aktivity do celého světa. S Diorem si všichni spojují „New Look“. Jednalo se o podpoření ženskosti a ženského těla. Úzká ramena, zúžený pas, zvýrazněná prsa a dlouhé sukně jsou hlavními znaky tohoto stylu.

V této době možná některá z vás vlastní parfém od značky Dior. Mimo módu se totiž autor zajímal i propojení oblečení s parfémy, a tak začal s jejich výrobou.

Coco Chanel: Pearls, Perfume, and the Little Black Dress

Kniha od autorky Susan Goldman Rubinové, která získala nespočet ocenění. Susan se zaměřuje na život známé módní návrhářky Coco Chanel, vlastním jménem Gabrielle Chanel. Ukazuje už její samotní začátky, kdy byla v sirotčinci. Ukazuje, že i lidé s těžkým životem se mohou dostat tam, kam se dostala právě Gabrielle. Kniha je plná odhodlání návrhářky jít si za svým snem a dokázat něco, co by její vrstevníci dokázali jen těžko. Coco žila v době, kdy se od žen neočekávalo nic jiného než, že se vdají a budou žít ve stínu svého manžela. Takový život se ji však nelíbil, a tak se rozhodla překážky překonat. V knize se také můžete dozvědět o soutěžení mezi Coco a návrhářkou Elsou Schiaparelli.

Vše začalo, když bylo návrhářce dvacet let a ona pomáhala v obchodě s oděvy. Právě tam se stala velmi zdatnou švadlenou. Svou přezdívku „Coco“ získala při zpěvu v kavárnách a nočních podnicích, kde si přivydělávala. Později, díky podpoře svého manžela, otevřela v Paříži několik obchodů s klobouky. Později rozšířila sortiment na sportovní oblečení. V roce 1916 otevřela módní salón. Později udělala svou první módní kolekci, kde představila například košilové šaty nebo úplet, který se dříve používal pouze na spodní prádlo.

Vše, co jste chtěli vědět o módě

Pokud si raději počtete v českém jazyce a nechce se vám přemýšlet nad překladem doporučených knih, tahle je jak stvořená pro vás. Jedná se o knihu, kterou napsali Michal Bada a Alena Bartlová. Alena Bartlová vede svůj blog Módní peklo, kde předává cenné rady svým čtenářům. Právě jejich ohlas byl impulzem k napsání této knihy. Kniha je plná módních postřehů ze světa, nešvarů, které byste nosit rozhodně neměli a spoustu jiných cenných rad. Pokud máte starost s tím, jaké oblečení sluší vaší postavě, nemusíte se bát. Alena vám s tím ve své knize ráda pomůže. Také vám ukáže, jaké barvy kombinovat a jaké vzory raději nechat ve skříni.

Dalším tématem je materiál a kvalita. Toto téma nás poslední dobou v módním odvětví trápí víc a víc. Krom stránek textu najdete v knize i obrázkovou encyklopedii plnou zajímavých módních inspirací.

Love x Style x Life

Kniha fotografky, ilustrátorky a autorky módního blogu – Garance Doré. Kniha se zaměřuje na veškeré odvětví módy a módního cítění. Dozvíte se v ní, jak nosit jednotlivé kousky oblečení, ale i jak někomu správně projevovat lásku a emoce. Kniha vám pomůže s kombinováním různých stylů oblečení. Naučí vás se cítit krásně a sebevědomě. Pomůže vám utřídit si myšlenky.

Za nás knihu můžeme doporučit jako skvělou oddychovku!

A jaké jsou vaše oblíbené módní knihy? Rádi se inspirujeme!

Zdroj fotografií: 1, 2, Pexels