• Styling  • Ulice hlásí návrat k eleganci

Ulice hlásí návrat k eleganci

Móda z přehlídkových mol je vždycky ta, která hýbe módním světem. Co se ale opravdu nosí, zjistíte jedině na ulici. Inspirujte se říjnovými street trendy, které ovládají ulice hlavních módních metropolí.  

Hlavní město módy je město, které má zásadní vliv na mezinárodní módní trendy, design, výrobu a maloobchod s módními výrobky.

Členy tzv. „Velké čtyřky“ (Big Four) považované za hlavní módní města 21. století jsou New York, Paříž, Milán a Londýn.

Je tedy jasné, že na i na jeho ulicích najdete ty hlavní trendy street stylu. Jaké to jsou pro říjen roku 2019?

V New Yorku je možné vše, i elegance na ulici

Kožené šortky, kalhoty, košile i blůzy, to jsou ty nejdůležitější módní kousky, které letos v říjnu ovládly ulice New Yorku. Pryč je sportovní styl a tenisky. Letošní podzimní street trend je ve znamení návratu k eleganci a perfektního souladu. A to v New Yorku, kde jindy free styl hraje prim.

New York City se nachází v jižním výběžku státu New York, při ústí řeky Hudson do Atlantského oceánu. Je centrem metropolitní oblasti, která zasahuje i do sousedních států a která patří mezi nejlidnatější na světě.

Oblast byla v době objevu Evropany v roce 1524 obydlena asi 5000 indiány z kmene Lenape. Jejím objevitelem byl Giovanni da Verrazzano, italský cestovatel ve službách francouzské koruny, který místo nazval Nové Angoulême.

New York se za rok 2014 umístil na první příčce prestižního žebříčku nejvlivnějších módních metropolí světa a může oficiálně používat označení „Hlavní město módy“.

I zamilovaná Paříž pustila do svých ulic eleganci

Trenčkoty, oversize saka, trendy džíny, hodně kůže a samozřejmě kabelky, které musíte mít. Nalaďte se na romantické podzimní dny inspirací právě z ulic Paříže. Vše samozřejmě v typicky francouzsky barevném, ale vždy elegantním stylu.

Paříž, hlavní a zároveň největší město Francie, je správním centrem regionu Île-de-France, zahrnujícího Paříž a její předměstí, přičemž sama tvoří jeden z departementů.

První nálezy osídlení oblasti Paříže pocházejí z období zhruba 4500 př.  n. l. Kolem roku 300 př. n. l. se v kraji usadili Galové z kmene Parisiů; v roce 52 př. n. l. jej dobyli Římané a pojmenovali Lutetia (francouzsky Lutèce; tj. „bažinaté místo“), respektive Lutetia Parisiorum. V té době byl obydlen pouze dnešní ostrov Île de la Cité, kde dnes stojí katedrála Notre-Dame.

Temperamentní Italové probudili ulice Milána elegancí

Milán je město, kde se móda narodila. Italský temperament, zdobnost a umění užít si života je jasný i z jeho street stylu. Ohromné sluneční brýle, květinové vzory od hlavy až k patě, černá krajka, zlaté řetězy i minisukně.

Milán (italsky Milano, v milánském dialektu Milan) je druhé největší italské město, hlavní město oblasti Lombardie a provincie Milán (Metropolitní město Milán). Je slavné jako město obchodu a módy, jako sídlo opery La Scala (Teatro alla Scala) a fotbalových klubů AC a Inter Milán.

Latinský název města Mediolanum, z něhož se odvozuje název Milano, je patrně keltského původu a znamenal „město uprostřed roviny“. V pátém století př. n. l. zde bylo sídliště keltských Insubrů, které roku 222 př. n. l. dobyli Římané.

Londýn je městem deště a elegance stejně jako jeho street style

I zde je na prvním místě kůže, která se v podobě trenčkotů, blejzrů, sukní i kalhot stala symbolem návratu k tradiční eleganci. Na nohách Londýňanek uvidíte páskové i kotníkové boty, kozačky na podpatcích ve tvaru přesýpacích hodin, a dokonce i gumáky. Ale jen v té nejelegantnější podobě.

Londýn je hlavní město Spojeného království Velké Británie a Severního Irska ležící na jihovýchodě země 80 km od ústí řeky Temže. Londýn se spolu s New Yorkem a Tokiem řadí k nejdůležitějším městům světa.

I když existují důkazy o několika britských osadách na území nynějšího Londýna, první větší obec zde roku 43 založili Římané a nazvali ji Londinium.

Hlavní vzkaz, který zní z ulic módních metropolí zní:

Móda se zklidnila, zharmonizovala a už nám nevnucuje představu, že ošklivé či nesourodé je krásné.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17