• Fashion News  • Ultra Violet aneb barva roku 2018

Ultra Violet aneb barva roku 2018

Jako každý rok, hned na začátku ledna firma Pantone oznámí barvu, která nás bude provázet celým následujícím rokem. A zatímco rok 2017 se nesl ve znamení nových začátků s barvou Greenery, rok 2018 bude mystický a spirituální spolu s barvou Ultra Violet.  Tato barva symbolizuje originalitu, otevřenou mysl a vizionářství.

Ultra Violet může připomínat fialovou barvu, která je spojená s rockovou ikonou princem, ovšem „jeho“ fialová byl odstín Love symbol 2 a Ultra Violet je barva světlejší, připomínající galaktický prach z nějaké vzdálené planety.

Barva Ultra Violet už byla viděna na přehlídkách pro letošní sezony (Balenciaga, Gucci, Marc Jacobs), a my se podíváme na to, jak tuhle magickou barvu zařadit do šatníku. Nemusíte hned pořizovat všechno fialové, pokud si nejste úplně jisté, že Ultra Violet je vaše barva. Začněte zlehka – oční stíny, lak na nehty, přívěsek na kabelku…

Takový pomyslný level jedna v zařazování Ultra violet do šatníku může být pořízení doplňku. Kabelka, šála nebo třeba boty, které lehce poslouží k rozzáření džínů, nebo si je můžete vzít ke květinový šatům.

 

Pokud už máte ozkoušený level s doplňky, můžete sáhnout po větším kousku. Pohodlný svetřík, kalhoty, nebo sukni.

 

Pokud jste ustály jeden kus oblečení. Nic vás už nezastaví před tím podmanit si tuto barvu. Šaty nebo overal v této barvě z vás udělají mystickou královnu. Vybrat správně padnoucí kousek a dobré doplňky je však základ.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12